دسته: اخبار

یک تحلیلگر برجسته تکنیکال تحولات بازار طلا بر این باور است که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می تواند قیمت جهانی طلا را به بیش از 1500 دلار در هر اونس افزایش دهد.
موسسه سرمایه گذاری در تازه ترین گزارش خود سیتی پیش بینی کرد که قیمت جهانی طلا طی روزهای آینده به خاطر انتشار آمارهای مثبت اشتغال در آمریکا با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.
روز یکشنبه، دلار به آستانه سطح مقاومتی3 هزار و 550 تومان نزدیک شد. در دومین روز هفته، شاخص ارزی با 8 تومان افزایش به قیمت 3 هزار و 543 تومان رسید تا تنها 7 تومان با میانه کانال فاصله داشته باشد.
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:برآیند عوامل موثر بر بازار طلا تا بعدازظهر جمعه به نفع طلا کار می‌کرد، اما گزارش تازه دولت آمریکا از اشتغال‌زایی بزرگ‌ترین اقتصاد جهان در ماه جولای ساعات بسیار بدی را برای فلز زرد به همراه آورد تا هفته اول آگوست پایانی تراژیک برای این کالای گرانبها داشته باشد.
تازه ترین تحلیل اینوستینگ نشان می دهد که قیمت جهانی طلا طی روزهای آینده تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی در آمریکا چین و آلمان قرار خواهد داشت.
پایگاه خبری بلومبرگ گزارش داد، قیمت جهانی طلا روز دوشنبه به کمترین سطح در یک هفته گذشته رسید، با این وجود تحلیلگران معتقدند بازار هنوز به افزایش قیمت طلا در آینده خوشبین است.
تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که کارشناسان ارشد اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نسبت به روند قیمت جهانی طلا طی هفته آینده اختلاف نظر دارند.
در حالی که قیمت جهانی طلا تحت تاثیر آمارهای مثبت اشتغال در آمریکا با کاهش محسوسی روبرو شده است، تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که احتمال افت قیمت طلا تا 1300 دلار در هر اونس وجود دارد.
قیمت جهانی طلا در بازار معاملات روز چهارشنبه با کاهش روبرو شد.
رئیس شرکت معدنی اوولوشن استرالیا هشدار داد که روند صعودی قیمت جهانی طلا چندان دوام نخواهد یافت و شرکتهای معدنی جهان نباید اشتباهات گذشته خود را بار دیگر تکرار کنند.
موسسه سرمایه گذاری ام کی اس سوییس اعلام کرد: رشد اقتصادی ضعیف و ناامید کننده جهان موجب افزایش تقاضای طلا از سوی سرمایه گذاران بین المللی خواهد شد.
اونس در نخستین روزهای کاری ماه آگوست در حال تثبیت خود در محدوده 1360 دلار بوده است.
نظرسنجی پایگاه اینترنتی معتبر پلاتز از کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی نشان می دهد که قیمت جهانی طلا بر حسب دلار طی هفته آینده نیز روند صعودی خود را ادامه خواهد داد.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: در سال گذشته حدود ۵ درصد افزایش در قیمت ارز داشتیم و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود این افزایش در همین حدود باشد.
رییس اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان طلا و جواهر با بیان اینکه قیمت سکه بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود افزود: زمانی که نرخ‌ها رو به بالا است تقاضا در بازار بیشتر می‌شود.
تک نرخی کردن نرخ ارزهای معتبر به ریال ایران یکی از وعده های چند سال تازه سپری شده به حساب می آید که بیش از هر فردی از زبان ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی شنیده شده است.
اقتصاد > بازار مالی - سکه تمام بهار آزادی با افزایش ۱۳ هزار تومانی به قیمت یک میلیون و ۱۲۵ هزار تومان معامله شد.
جهانبخش سنجابی شیرازی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: یکی از عواملی که اثر منفی و مخدوش کننده در بهبود شاخص‌های فضای کسب و کار در نظام اقتصادی دارد، چند نرخی بودن ارز است. بنابراین هر اقدامی که در دولت در راستای تک نرخی کردن ارز انجام می‌شود، تصمیم درستی است.
کارشناسان جهانی بر این باورند که طلا به شرایط خوبی در جهان می‌رسد و سرمایه‌گذاران به سمت این فلز زرد رنگ سوق پیدا خواهند کرد.
کارشناسان اقتصادی بر این باورند که تلاش ها در خصوص یکسان سازی نرخ ارز زمینه را برای دستیابی به یک شفافیت اقتصادی و نیز بستر سازی جهت افزایش روند صادراتی کشور فراهم می سازد.
رییس اتحادیه طلا و جواهر ضمن توضیح درباره شوک وارده به بازار طلا و ارز، اعلام کرد که وضعیت قیمت‌ها تا روز دوشنبه هفته آتی مشخص می‌شود.
اقتصاد > بازار مالی - اعتماد نوشت: نرخ سکه و طلا در بازار ایران، در ادامه روندی که از هفته گذشته آغاز کرده بود، کماکان و از نخستین روز هفته به سمت افزایش قیمت میل کرده است.
بانک مرکزی در صدد آن است که با ادامه سیاست کاهش نرخ سود بانکی ، ارز را نیز تک نرخی کند .
به گزارش ایسنا، ولی‌اله سیف در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی که عصر پنجشنبه در محل استانداری در مشهد تشکیل شد، افزود: بر اساس دستورالعملی که هفته آینده ابلاغ می شود، بانک ها مجاز می شوند ارز آزاد مشتری را تحویل گرفته و نسبت به خرید و فروش آن اقدام کنند

109 مطلب - صفحه 1 از 5