دسته: مقاله

کشف اینکه چه چیزی برای شما خوشایند است و چه چیزی نیست، اولین موضوع در این درس است. در امر طراحی هر چیزی که برای شما خوشایند یا هیجان انگیز باشد مهم است.
وقتی جواهرسازان درباره کیفیت برش الماس قضاوت می کنند، برش را به عنوان یکی از مهم ترین فاکتورهای سنگ محسوب می کنند. شیوه ای که الماس برش داده شده است اول از همه به شکل اولیه سنگ تراش نخورده (راف)، گنجایش سنگ و حذف عیوب سنگ بستگی دارد
اين روزها بازار طلا و سكه بسيار داغ است و تيتر اول بسياري از روزنامه‌ها و سايت‌هاي اينترنتي به خبرهاي مرتبط با اين فلز گرانبها اختصاص يافته است.
به نسبتي كه از سنگ‌هاي گرانتري استفاده مي‌كنيد، به همان نسبت نيز با نيروهاي كيهاني قويتري در ارتباط خواهيد بود و اين اثرات را به محيط اطراف خود پخش مي‌نماييد. گاه سنگ‌هاي قيمتي، بيماري‌ها، درد و ناخوشبختي موجود در جسم اتري فرد را به‌خود جذي مي‌كنند.
خواص درمانی سنگها بر اساس رنگ
کريزوبريل شفاف تا نيمه شفاف و کاتويانت که در آن سايه هايي از زرد، سبز زرد خاکستري و قهوه اي تا زرد قهوه اي ديده مي شود. به ندرت تغيير رنگ هم نشان مي دهد
اپال همواره خاطره‌ي رنگين كمان سنگ شده را زنده مي‌كند زيرا داراي انواع متفاوتي از رنگ‌هاي جادويي است. به نظر مي‌رسد كه اين سنگ تمامي رنگ‌هاي طبيعت را تسخير كرده است.
سنگ سیترین مناسب خانمها
مروارید جهت بیماری های گواتر و غده های چربی مفید است ؛ اما استفاده از این روش ممکن است به زمان بسیار طولانی نیاز داشته باشد
نماد "هلال ماه"از دوران باستان نشانگر نقره بوده است و از واژه لاتين "آرجنتوم Argentum" با ريشه ي معنايي "سفيد" يا "درخشان"گرفته شده است .
موسسه سلامت ملي امريكا Us National institutes of health" در سال 2005 اين علم را پايه‌گذاري كرد. در آوريل 2006، مجله‌ي نيچر مترلياز Nature Materials طي يك ارزيابي اعلام كرد حدود 130 دارو و سيستم ارسال دارو و دارو رساني، با پايه‌ي نانوتكنولوژي كشف شده‌اند.
از مناطق کردستان، گیلان(املش، عمارلو،جوبن،اصطلخ جان) مازندران(ساری و کلاردشت) و لرستان آثار زرین و سیمینی به صورت اتفاقی و حفاری غیرمجاز به دست آمده که نمونه‌هایی از آن ها مربوط به دوره‌های فرهنگی مختلف در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.
نقره فلزي است که گاهي به صورت خالص در طبيعت يافت مي شود. دوتيپ تركيبات معدني نقره شناخته شده است
این روزها اگر چه به اقتضای مد، مارک‌هایی مانند ورساچی و بولگاری، ویترین‌های طلا و جواهرفروشی‌‌ها را پر کرده‌اند
استفاده تزئیینی از طلا و نقره برای درمان برخی بیماریهای جسمی و روانی موثر است.
اصل یا تقلبی ، مسئله اینست
واحد اونس در دستگاه‌های گوناگون همچون یکاهای انگلیسی، یکاهای سلطنتی و دستگاه یکاهای معمول ایالات متحده کاربرد داشته است.
نام نقره Silver از واژه لاتین (argentums) و واژه آنگلوساكسونی Seolforsiolfur به معنای نقره گرفته شده است. واژه Silver حداقل در 14 زبان زنده دنیا مشابه است. عنصر نقره در كانی ها و به شكلآزاد یافت می شود
کهربا بسیار نرم و شکننده است و در هنگام حمل و نگهداری مراقبت خاصی نیاز دارد تا از زیبایی آن کاسته نشود.
رنگ در کهربا بسیار متنوع میباشد تا جاییکه بالغ بر 250 رنگ و سایه مختلف برای آن ثبت شده است. از سفید شیری تا طلایی، قهوه ایی تیره، نارنجی و قرمز، سبز و آبی، سیاه، … و حتی کاملا بیرنگ و شفاف.
یکی از شگفتیهای کهربا قابلیت نگهداری حشرات و گیاهانی است که میلیونها سال پیش در صمغ درختان به دام افتاده اند.
کهربای بالتیک تقریبا تنها ماده ی طبیعی است که حاوی 8% سوکسنیک اسید بوده که به اسیدکهربا معروف است.
کهربا در گروه گوهرها با منشا آلی قرار دارد که در دوران قدیم زمین شناسی به صورت صمغ از درختان کاج مخروطی به نام (پیتوس-سوکسنیفرا) که 25 تا 120 میلیون سال پیش وجود داشتند خارج شده و پس از خشک و سفت شده به صورت فسیل درآمده اند.
کهربا بین جواهرشناسان و هنرمندان بسیار معروف است وبسیاری سعی در مشابه سازی وصنعتی سازی آن دارند.

44 مطلب - صفحه 1 از 2