انتخابات آمریکا قیمت طلا را به سطح 1500 دلار افزایش خواهد داد


انتخابات آمریکا قیمت طلا را به سطح 1500 دلار افزایش خواهد داد

تاریخ انتشار: 1395/08/12 21:19 | بازدید: 1573


به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی سی ان بی سی، ران ویلیام استراتژیست ارشد موسسه "آر دبلیو مارکت" در سخنانی تاکید کرد: برگزاری انتخابات آمریکا و تنش های سیاسی در این کشور موجب خواهد شد تا رابطه معکوس بین ارزش دلار و قیمت طلا از بین برود.

بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا در روزهای گذشته در شرایطی با افزایش نسبی روبرو شده است که ارزش دلار نیز رو به افزایش بوده است.

ران ویلیام تصریح کرد: به نظر من برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می تواند قیمت جهانی طلا را تا سطح 1500 دلار در هر اونس افزایش دهد.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

وی در ادامه گفت: از نظر سنتی یک رابطه معکوس بین ارزش دلار و قیمت طلا وجود داشته است ولی به نظر من در شرایط کنونی که انتخابات آمریکا در پیش است و نگرانی های زیادی نسبت به تنش های سیاسی وجود دارد، این رابطه معکوس از بین خواهد رفت و قیمت طلا همزمان با افزایش ارزش دلار، رشد خواهد داشت.

قیمت طلا از ابتدای سال 2016 میلادی تاکنون 20 درصد رشد داشته است. عوامل مختلفی موجب رشد فزاینده قیمت طلا در ماه های اخیر شده است. اجرای سیاست های انبساطی پولی از سوی بانکهای مرکزی ژاپن و اروپا و گمانه زنی های مختلف درباره نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.

ویلیام تاکید کرد: بررسی تحولات اخیر قیمت طلا نشان می دهد که قیمت این فلز زرد در شرایط کنونی پتانسیل زیادی برای افزایش بیشتر دارد. من پیش بینی می کنم که تحولات سیاسی آمریکا و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به زودی قیمت طلا را تا سطح 1500 دلار در هر اونس افزایش خواهد داد.

گزارش سایت طلا می افزاید، این در شرایطی است که برخی موسسات مالی و سرمایه گذاری جهان مخالف این نظر هستند. جان لافورگ تحلیلگر ارشد بانک ولس فارگوی آمریکا بر این باور است که قیمت جهانی طلا احتمالا 200 دلار دیگر کاهش خواهد یافت و به کمتر از 1050 دلار در هر اونس خواهد رسید.

به نظر می رسد وضعیت تقاضای فیزیکی کشورهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.

کالاهایی که دیده اید