بلومبرگ: بازار جهانی همچنان به افزایش قیمت طلا خوشبین است


بلومبرگ: بازار جهانی همچنان به افزایش قیمت طلا خوشبین است

تاریخ انتشار: 1395/05/18 21:44 | بازدید: 1699


جمعه گذشته گزارش اشتغال آمریکا نشان داد بازار کار این کشور رونق دارد و گمانه زنی ها در مورد احتمال اتخاذ سیاست های پولی انقباضی توسط بانک مرکزی آمریکا قوت گرفت.

افزایش نرخ بهره موجب کاهش تقاضای طلا می شود.
قیمت تحویل فوری طلا در ساعت 14:36 روز دوشنبه به وقت سنگاپور در بازار لندن 0.3 درصد نسبت به جمعه گذشته افزایش یافت و به یک هزار و 331 دلار و 59 سنت در هر اونس رسید که کمترین قیمت از 29 ژوئیه (هشت مرداد) است.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت
قیمت طلا جمعه گذشته در بازار لندن 1.9 درصد کاهش پیدا کرد که بیشترین کاهش قیمت از 9 مه (20 اردیبهشت) محسوب می شود.
قیمت طلا از ابتدای سال 2016 تا کنون به دلیل نرخ بهره کم یا منفی در اقتصاد برتر جهان 26 درصد بالا رفته است. با توجه به رونق بازار کار در آمریکا که مهمترین شاخص برای ارزیابی بهبود شرایط اقتصادی محسوب می شود، بانک مرکزی این کشور ممکن است برای دومین بار اقدام به افزایش نرخ بهره کند.
بانک مرکزی آمریکا در دسامبر 2015 (آذر 1394) برای نخستین بار در 10 سال گذشته اقدام به افزایش نرخ بهره کرد و آن را از نزدیک صفر به 0.25 درصد افزایش داد.
بر اساس گزارش جدید اشتغال آمریکا، سطح اشتغال جدید این کشور در ماه ژوییه 2016 (تیر-مرداد) 225 هزار واحد نسبت به ماه پیش از آن افزایش پیدا کرد و از پیش بینی تمام 89 اقتصاددانی که بلومبرگ از آنها نظرسنجی کرده بود، فراتر رفت.
«اندرو او» استراتژیست بازار آی.جی آسیا در سنگاپور از طریق پست الکترونیکی به بلومبرگ گفت: بازار همچنان بر این گمان است که قیمت طلا در ماه های باقیمانده سال 2016 افزایش خواهد یافت، زیرا هنوز در شرایطی قرار داریم که بازده اوراق بهادار برای سرمایه گذاری چندان جذابیتی ندارد.
وی افزود: حتی قوت گرفتن گمانه زنی ها در مورد افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا در سال 2016 نیز ممکن است نتواند بازار را نسبت به افزایش قیمت طلا در آینده بدبین کند.

منبع :سایت طلا 

کالاهایی که دیده اید