تحلیل اینوستینگ از فاکتورهای موثر بر قیمت جهانی طلا در روزهای آینده


تحلیل اینوستینگ از فاکتورهای موثر بر قیمت جهانی طلا در روزهای آینده

تاریخ انتشار: 1395/05/26 09:55 | بازدید: 1630


به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اینوستینگ، انتشار آمارهای اقتصادی ناامید کننده در آمریکا طی روزهای گذشته احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را تا حد زیادی کاهش داده و این مساله به نفع قیمت جهانی طلا بوده است.

بر اساس این گزارش آمارهای مربوط به خرده فروشی در ماه جولای در اقتصاد آمریکا نشان می دهد که اوضاع هزینه های مصرفی بخش خصوصی در این مدت چندان امیدوار کننده نبوده است. شاخص قیمت تولید کننده نیز در این مدت با کاهش 0.4 درصدی روبرو شده است که این بیشترین کاهش از سپتامبر 2015 میلادی بوده است.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست سپتامبر به کمتر از 9 درصد رسیده و این احتمال برای نشست دسامبر حدود 45 درصد است.

قیمت هر اونس طلا در هفته ای که گذشت با کاهش 1.20 دلاری معادل 0.08 درصدی روبرو شده است. به نظر می رسد تا زمانی که قیمت طلا نتواند سطح مقاومتی 1370 دلاری را بشکند، قادر به ادامه روند صعودی طی روزهای آینده نخواهد بود.

قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون حدود 26 درصد رشد داشته است. نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی جهان و انتظارات مربوط به ادامه سیاست های انبساطی پولی تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.

تازه ترین آمارهای منتشر شده در چین نشان می دهد که تولیدات صنعتی این کشور طی ماه جولای 6 درصد رشد داشته است و میزان سرمایه گذاری ثابت نیز با رشد 8.1 درصدی روبرو شده است.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که انتشار متن مذاکرات نشست فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه و آمارهای تورم آمریکا مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده خواهد بود.

این آمارها نشان خواهد داد که آیا اقتصاد آمریکا به اندازه کافی قدرتمند شده است تا بتواند نرخ بهره را افزایش دهد یا نه.

روز دوشنبه نیز قرار است ژاپن امارهای اولیه درباره رشد اقتصادی در سه ماه دوم امسال را منتشر کند. روز سه شنبه نیز بانک مرکزی استرالیا متن مذاکرات نشست اخیر خود را منتشر خواهد کرد.

بانک مرکزی اروپا نیز روز پنجشنبه متن مذاکرات نشست ماه گذشته خود را اعلام خواهد کرد.

منبع : سایت طلا 

کالاهایی که دیده اید