روند حرکتی طلا در هفته پیش رو


روند حرکتی طلا در هفته پیش رو

تاریخ انتشار: 1396/06/16 19:10 | بازدید: 351


به دنبال موافقت ترامپ با افزایش سقف بدهی دولت و تامین بودجه تا تاریح 15 دسامبر که از سوی دموکرات های کنگره مطرح شده بود، تاحدودی از تنش های سیاسی آمریکا کاسته شد. از همین روی در بازارهای جهانی شاهد افت نسبی قیمت طلا بودیم. 

روز چهارشنبه در حالی شاهد بهبود اندک وضعیت دلار آمریکا بودیم  که رئیس جمهور این کشور در نشستی که با سران کنگره داشت، تحت فشار کمبود بودجه، با افزایش سقف بدهی ها موافقت کرد. 

این خبر توانست تاحدودی از فشارهای وارده بر شاخص دلار کاسته و در مقابل افت نرخ جهانی طلا را سبب شود.

اما از آنجایی که همچنان موضوع افزایش نرخ بهره ی فدرال رزرو آمریکا خبرساز است، افت نرخ طلا چندان که باید قدرتمند نبود. 

نگرانی هایی وجود دارد که اگر با وضعیت کنونی تورم، فدرال رزرو در سال جاری اقدام به افزایش نرخ بهره نماید، چه بر سر اقتصاد کشور خواهد آمد...

 برخلاف اندوخته های روز سه شنبه اونس طلا، دیروز شاهد افت نسبی قیمت بودیم. روند خنثی کنونی نیز حکایت از این دارد که معامله گران منتظر نشست بانک مرکزی اروپا هستند که در پی آن نیز شاهد سخنرانی ماریو دراگی رئیس وقت این بانک خواهیم بود. 

نوسانات ارزی که میان دلار و یورو می تواند رخ دهد، مستقیما بر روی طلا نیز تاثیرگذار خواهد بود.

مقاومت میان مدت کنونی اونس طلا در نزدیکی بالاترین سطح قیمتی روز 20 جولای 2015 در محدوده ی 1375 دلاری تشکیل شده است و حرکت جنبش آنی MACD همچنان مثبت است این در حالیست که RSI وضعیتی منفی را هشدار می دهد. در چنین شرایطی بهتر است تا تثبیت نمودار منتظر بمانیم.

منبع  :تحلیل تخصصی  بازار تهران 
www.daryna.ir 

کالاهایی که دیده اید