زمان احتمالی مذاکره ایران و امریکا


زمان احتمالی مذاکره ایران و امریکا

تاریخ انتشار: 1397/05/09 04:47 | بازدید: 739


استاد دانشگاه راتگرز با اشاره به موضع ایران بر انجام مذاکرات با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای گفت: ظرف ۳ تا ۶ ماه آینده ممکن است ایران و آمریکا در مورد مسائل منطقه‌ای همچون یمن یا سوریه مذاکره کنند.

زمان احتمالی مذاکره ایران و آمریکا ؛ 3 یا 6 ماه دیگر

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هوشنگ امیر احمدی به اسپوتنیک گفت:مقامات ایران موضعی گرفته‌اند که توجیه انجام مذاکرات بر سر توافق هسته‌ای را سخت می‌کند. آن‌ها در حال حاضر درباره مسائلی از جمله یمن و سوریه گفت و گو می‌کنند. بنابراین به احتمال زیاد به جای توافق هسته‌ای درباره سایر مسائل بخصوص مسائل منطقه‌ای گفت و گو خواهند کرد.

وی در پاسخ به پرسش آیا در آینده نزدیک بین ایران و آمریکا مذاکرات اتفاق خواهد افتاد،گفت: به این زودی‌ها اتفاق نمی‌افتد. راهی که دو طرف در پیش گرفته‌اند، مذاکرات را دشوار ساخته اما ممکن است در 3 تا 6 ماه آینده گفت و گو‌هایی انجام شود. وضعیت کنونی اندکی دشوار است.

امیر احمدی ادامه داد: ترامپ خواستار مذاکرات جامع شده و همه چیز را روی میز قرار داده است. پذیرش این امر برای ایران دشوار است. زیرا این به معنای سازش درباره همه مسائل مرتبط با توان دفاعی ایران مانند مسئله هسته‌ای، موشکی، خروج از منطقه و احتمالا محدود کردن سپاه است.


منبع  : بورس پرس 

www.daryna.ir

 

کالاهایی که دیده اید