سقوط طلا به کانال 1200 دلاری / قیمت اونس طلا به پایین ترین سطح در 3 ماه و نیم اخیر رسید


سقوط طلا به کانال 1200 دلاری / قیمت اونس طلا به پایین ترین سطح در 3 ماه و نیم اخیر رسید

تاریخ انتشار: 1395/07/13 20:37 | بازدید: 1649


به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی به کمتر از 1292 دلار رسیده است که این پایین ترین رقم در 3 ماه و نیم اخیر به شمار می رود.

بر اساس این گزارش قیمت نقره نیز به پایین ترین حد خود در 5 هفته گذشته رسیده است. قیمت هر اونس طلا با افت 19.10 دلاری روبرو شده است و قیمت هر اونس نقره نیز کاهش 0.338 دلاری را تجربه کرده و به کمتر از 18.52 دلار رسیده است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، افزایش شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی به خصوص پوند انگلیس پس از انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا تاثیر زیادی بر افت شدید قیمت طلا داشته است.

کاهش قیمت طلا در شرایطی است که نگرانی ها نسبت به اوضاع دویچه بانک کاهش یافته است و بازارهای چین نیز به علت جشن روز ملی این کشور طی روزهای آینده تعطیل خواهد بود.

بانک مرکزی استرالیا نیز تصمیم گرفته است تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند. کاهش ارزش ین ژاپن نیز موجب شده است تا شاخص سهام در بازارهای آسیایی افزایش یابد.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

اظهارات اخیر ترزا می نخست وزیر بریتانیا در خصوص آغاز روند مذاکرات برگزیت تا مارس 2017 میلادی موجب شده تا ارزش پوند در برابر دلار آمریکا به پایین ترین سطح در 31 سال اخیر برسد.

ارزش پوند از 23 ژوئن که همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برگزار شده، بیش از 15 درصد کاهش داشته است. بهبود اوضاع بخش صنعت آمریکا طی ماه گذشته تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت طلا داشته است.

آمارهای اقتصادی آمریکا می تواند تاثیر زیادی بر تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در نشست های آتی داشته باشد. فدرال رزرو تا پایان امسال دو نشست در ماه های نوامبر و دسامبر خواهد داشت.

بعید به نظر می رسد که با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر فدرال رزرو بخواهد در نشست نوامبر نرخ بهره را تغییر دهد.

برپایه گزارش سایت طلا، تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت ابتدا 1300 دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطخ قیمت طلا تا 1309 دلار افزایش خواهد یافت.

سطح حمایتی قیمت طلا نیز در کوتاه مدت ابتدا 1291 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1285 دلار کاهش خواهد داشت.

کالاهایی که دیده اید