شرط صعود طلا در هفته جاری !


شرط  صعود طلا در هفته جاری !

تاریخ انتشار: 1395/06/22 19:20 | بازدید: 1700


روز جمعه اریک روزنگران، رییس بانک فدرال بوستون در حمایت از افزایش نرخهای بهره صحبت کرد و گمانه زنی درباره احتمال افزایش نرخها در نشست سپتامبر بانک مرکزی را برانگیخت. آمار اقتصادی مایوس کننده آمریکا در هفته پیش شامل گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی و گزارش بخش غیرتولید ISM، قیمتهای طلا را تقویت کرد و انتظارات برای افزایش نرخهای بهره در سپتامبر را ضعیف کرد. با اینهمه این فلز ارزشمند تحت تاثیر اظهارات مقامات فدرال رزرو قرار گرفت که به نوسان شدید قیمت در معاملات اندک منجر شد.

پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکومتالز در این باره گفت: معاملات هفته گذشته شبیه معاملات ماه اوت بود. مشارکتی در بازار وجود نداشت و به یکباره احتمال افزایش نرخها در سپتامبر مجددا مطرح شد. این مسئله بازار را در آشفتگی نگه می دارد و به همین دلیل با این نوسان روبرو هستیم. وی در ادامه افزود: احتمال افزایش نرخهای بهره در سپتامبر سرمایه گذاران را عصبی کرده و موجب شده بعضی از آنها قراردادهای خرید طلا را کاهش دهند. نرخهای بهره بالاتر به جذابیت سرمایه گذاری در طلا که بازدهی ندارد لطمه می زند و رقابت این فلز با داراییهای دارای بازده را دشوارتر می کند.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

بعضی از تحلیلگران هشدار می دهند که روند کوتاه مدت طلا ممکن است روز دوشنبه مشخص شود زیرا توجه زیادی به سخنرانی که لائل برینارد، یکی از سیاستگذاران فدرال رزرو در رویدادی در شیکاگو خواهد داشت معطوف شده است. به گفته کالین سیژینسکی، تحلیلگر ارشد در "سی ام سی مارکتس"، برینارد در میان اعضای کمیته تعیین نرخ، موافق پایین ماندن نرخهای بهره است اما با توجه به اظهارات اخیرش که موافق افزایش نرخها بوده، اگر لحن خنثی داشته است، برای طلا بسیار بد خواهد بود.

اگر طلا در هفته جاری بخواهد صعود کند باید موضع برینارد به طور شفاف موافق پایین ماندن هزینه های استقراض باشد. اگرچه تصمیم سیاست پولی فدرال رزرو تا 21 سپتامبر گرفته نمی شود اما بیشتر تحلیلگران انتظار دارند که همچنان موضوع اصلی تاثیرگذار بر معاملات طلا در هفته جاری باشد و قیمت این فلز ارزشمند را در بازه محدودی نگه دارد. اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک به این نکته اشاره کرد که از زمان برگزاری همه پرسی انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، متوسط قیمت هر اونس طلا حدود 1339 دلار بوده که اندکی بالاتر از سطح کنونی است. به گفته وی، بازی میان خریداران و فروشندگان طلا همچنان ادامه دارد و قیمتها همچنان در بازه محدودی می ماند زیرا بازار احتمال افزایش نرخهای بهره در کمتر از دو هفته آینده را به طور کامل منتفی نمی داند. طبق ابزار دیده بان فدرال CME Group، احتمال افزایش نرخهای بهره آمریکا از 18 درصد در روز پنج شنبه به 24 درصد در روز جمعه افزایش پیدا کرد.

بازارها احتمال افزایش نرخها در نوامبر را 26 درصد ارزیابی می کنند در حالیکه انتظارات برای افزایش نرخها در دسامبر افزایش چشمگیری پیدا کرده و به 58 درصد رسیده است. اگرچه ریسک رو به رشدی برای ادامه فروش گسترده طلا وجود دارد اما این فلز همچنان در برابر کاهش چشمگیر قیمت مقاومت نشان داده است. معامله گران در هفته جاری به اظهارات مقامات فدرال رزرو معطوف خواهند شد اما آمار اقتصادی را فراموش نمی کنند. بازارها در اواخر هفته حجم زیادی از آمار شامل آمار خرده فروشی، قیمتهای تولیدکننده، تولید منطقه ای و همچنین قیمت مصرف کننده را دریافت می کنند. به گفته اقتصاددانان، آمار خرده فروشی قوی به تنهایی برای متقاعد کردن فدرال رزرو برای افزایش نرخها در نشست 21 دسامبر یا حداقل در دسامبر کافی خواهد بود.

منبع :http://www.tgju.org

کالاهایی که دیده اید