شوک در بازار طلا و دلار / پیش‌بینی قیمت‌ در هفته آتی


شوک در بازار طلا و دلار / پیش‌بینی قیمت‌ در هفته آتی

تاریخ انتشار: 1395/05/11 11:57 | بازدید: 1740


محمد کشتی‌آرای با اشاره به علت تغییر ناگهانی قیمت طلا وارز که با افزایش ۲۱ دلاری هر اونس طلای جهانی همراه  بود، گفت: تا پنجشنبه هفته گذشته قیمت جهانی در کلیه بازارهای مالی از ثبات نسبی برخوردار و تقریبا همگی در انتظار تصمیم گیری در خصوص  وضعیت نرخ بهره در آمریکا بودند.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

 وی ادامه داد: با عدم تغییر نرخ بهره در آمریکا با افزایش قیمت دلار و طلای جهانی همراه بودیم که موجب افزایش ۲۱ دلاری هر اونس طلای جهانی شد.

 رییس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به اینکه افزایش قیمت طلا جهانی  موجب افزایش قیمت سکه در ایران شد، بیان کرد: ‌طی هفته گذشته قیمت سکه در محدوده  یک میلیون و ۸۵ هزار تومان تا یک میلیون و ۹۰ هزار تومان بود که با  عدم  تغییر نرخ بهره در آمریکا و نیز  افزایش یک‌باره قیمت هر اونس طلای جهانی شاهد افزایش ۲۵ هزار تومانی قیمت در بازار سکه ایران بودیم.

کشتی‌آرای درباره قیمت طلا و سکه طی هفته آینده اظهار کرد: ‌تا دوشنبه هفته آتی وضعیت قیمت‌ها مشخص نیست و پس از آن تقریبا وضعیت بازار در این زمینه مشخص خواهد شد.  

به گزارش ایسنا، دلار آمریکا در آخرین روز هفته اخیر (پنجشنبه) با ادامه روند افزایشی خود به ۳۵۳۴ تومان رسید و سکه تمام طرح جدید نیز یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته شد که بیش از ۲۱ هزار تومان نسبت به روز قبلش افزایش قیمت داشت. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار بیش از ۱۱۳ هزار تومان فروخته شد و نیم سکه و ربع سکه به ترتیب با قیمت‌های ۵۵۵ و ۲۸۵ هزار تومان هفته را به پایان رساندند.

منبع : سایت طلا 

کالاهایی که دیده اید