طلا تقویت می شود


طلا تقویت می شود

تاریخ انتشار: 1395/05/24 12:08 | بازدید: 1271


با انتشار آمارهای ضعیف اقتصادی آمریکا

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، نظرسنجی جدید کیتکونیوز نشان می دهد که انتشار آمارهای مربوط به وضعیت ناامید کننده خرده فروشی در آمریکا موجب خواهد شد تا قیمت جهانی طلا طی روزهای آینده با افزایش همراه گردد.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

بر اساس این گزارش در نظرسنجی کیتکو از کارشناسان اقتصادی ۱۷ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد ۱۲ نفر معادل ۷۱ درصد به افزایش قیمت طلا در هفته آینده رای داده اند. ۴ نفر معادل ۲۴ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت جهانی طلا در این مدت با کاهش روبرو می شود و تنها یک نفر اعلام کرده است که قیمت طلا بدون تغییر خواهد بود.

همچنین در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز ۸۳۰ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد نیز ۵۴۹ نفر معادل ۶۶ درصد پیش بینی کردند که قیمت طلا در روزهای آتی افزایش خواهد یافت. ۱۵۶ نفر معادل ۱۹ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت کاهش می یابد و ۱۲۵ نفر معادل ۱۵ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا بدون تغییر خواهد بود.

دستبند طلا

فیل فیلین تحلیلگر ارشد اقتصادی تاکید کرد: آمارهای اقتصادی منتشر شده در آمریکا مثل وضعیت خرده فروشی و شاخص قیمت تولید کننده، ضعیف تر از پیش بینی های اولیه بوده است. این آمارها موجب کاهش ارزش دلار و افزایش قیمت طلا در روزهای آینده خواهد شد.

به اعتقاد برخی تحلیلگران بین المللی، انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در چین نیز می تواند عامل مهمی برای نوسانات قیمت طلا در روزهای آینده باشد.

کن موریسون تحلیلگر برجسته بازارهای بین المللی نیز گفت: سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۳۴۰ دلار خواهد بود و اگر طلا نتواند طی روزهای آینده به بالاتر از این سطح بازگردد، این احتمال هست که تا ۱۳۲۰ دلار در هر اونس کاهش یابد.

وی افزود: طلا باید برای ادامه روند صعودی خود بتواند سطح مقاومتی ۱۳۷۴ دلاری را طی روزهای آینده بشکند.

به نظر می رسد گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده نیز عامل مهم و تاثیر گذاری بر قیمت جهانی طلا و نوسانات ارزش دلار طی روزهای آینده خواهد بود.

 

منبع: کیتکو نیوز

کالاهایی که دیده اید