فرازو نشیب های انس طلا در آخرین جمعه 2016


فرازو نشیب های انس طلا در آخرین جمعه 2016

تاریخ انتشار: 1395/10/10 18:40 | بازدید: 1721


اُفت شاخص دلار آمریکا درآخرین پنج شنبه  سال 2016 باعث شد معامله گران به پوشش کوتاه مدت در بازار معاملات آتی و خرید ارزان در بازار معاملات نقدی اقدام کنند. با اینهمه معاملات با نزدیک شدن به تعطیلات نیویورک، آرامتر بود. اگر خرید در روز جمعه ادامه پیدا کند و طلا رشد هفتگی مثبت داشته باشد، نشان دهنده این خواهد بود که طلا حداقل در کوتاه مدت به کف قیمت رسیده است. هر اونس طلا برای تحویل در فوریه در بازار نیویورک آخرین بار 16.80 دلار افزایش نشان داد و در 1157.70 دلار بسته شده است با توجه به  گزارش وزارت کار آمریکا، شمار متقاضیان دریافت مزایای بیکاری بر مبنای تطبیق یافته فصلی در یک هفته منتهی به شنبه 10 هزار نفر کاهش یافته و به 265 هزار نفر رسیده ،قیمت طلا نشان داد همچنان رشدش را حفظ کرد. اقتصاددانان پیش بینی کرده بودند این آمار بین 262 تا 270 هزار نفر باشد.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

آمار هفته پیش از آن هم بدون تغییر در 275 هزار نفر ماند. بدنبال سودگیری که در معاملات چهارشنبه وال استریت مشاهده شد، بازارهای آسیایی وضعیت یکسانی نداشتند در حالیکه اکثر شاخصهای سهام اروپا ضعیفتر شدند. توجه بازار به ضعیفتر شدن دلار آمریکا بود که پس از رشد بی وقفه اخیرش، با عقب نشینی تصحیحی روبرو شده است اما همچنان نزدیک به بالاترین سطح 14 سال اخیر قرار دارد. در میان سایر بازارهای تاثیرگذار بر طلا، بهای معاملات نفت خام نایمکس اندکی کاهش یافت. ناظران بازار نفت منتظرند ببینند آیا تولیدکنندگان نفت اوپک و روسیه به برنامه کاهش تولید متعهد خواهند ماند و بسیاری از آنها نسبت به این توافق بدبین هستند. این برنامه از اول ژانویه اجرا می شود. هفته جاری هیچ تحول بنیادین مهمی که به حرکت قیمت در بازار فلزات کمک کند، وجود نداشته است. با آغاز سال جدید در هفته آینده، انتظار می رود فعالیت بیشتری در بسیاری از بازارها وجود داشته باشد.

از نظر تکنیکال، طلا برای تحویل در فوریه روز پنج شنبه نزدیک به بالاترین قیمت روز بسته شد. بازار طلا در معاملات پنج شنبه  تلاش کرد صعود کند اما همچنان با حضور فروشندگان در سطح بالاتر روبرو شد. به همین دلیل به نظر می رسد که این بازار دوباره عقب نشینی خواهد کرد. روز جمعه که آخرین روز معامله سال 2016 است، معاملات چندانی وجود نخواهد داشت. تحلیلگران فنی معتقدند طلا به سطح پایینتری حرکت خواهد کرد زیرا این فلز همچنان در روند نزولی مانده است و تغییری در این وضعیت وجود نداشته است.

 

در حال حاضر تمایلی به خرید وجود ندارد در حالیکه فروشندگان طلا از برتری فنی کوتاه مدت برخوردارند. برای خریداران طلا قیمت کوتاه مدت بعدی که باید شکسته شود، بالای سطح مقاومت فنی قدرتمند 1180 دلار است. برای فروشندگان طلا قیمت کوتاه مدت بعدی که باید شکسته شود، پایین سطح حمایت فنی قوی 1124.30 دلار است که پایین‌ترین قیمت دسامبر است. نخستین مقاومت طلا در سطح 1160.60 دلار که بالاترین قیمت روز پنج شنبه است و مقاومت دوم این فلز در سطح 1170 دلار قرار دارد. نخستین حمایت طلا در سطح 1150 دلار و دومین حمایت این فلز در سطح 1142.60 دلارکه پایین‌ترین قیمت روز پنج شنبه است، قرار دارد.

کالاهایی که دیده اید