قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی آمریکا چین و آلمان قرار دارد


قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی آمریکا چین و آلمان قرار دارد

تاریخ انتشار: 1395/05/18 13:23 | بازدید: 1649


به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اینوستینگ، قیمت طلا روز جمعه پس از انتشار آمارهای مثبت اشتغال در آمریکا با افت نسبی روبرو شد و به پایین ترین سطح در یک هفته اخیر رسید.

بر اساس این گزارش اقتصاد آمریکا طی ماه جولای 255 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرد که این رقم بیشتر از انتظارات اولیه اقتصاددانان بوده است.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

البته نرخ بیکاری آمریکا طی ماه گذشته به 4.9 درصد رسیده است. میانگین پرداخت دستمزد در آمریکا نیز طی ماه گذشته 0.3 درصد رشد داشته است. دستمزد در آمریکا از ابتدای امسال تاکنون 2.6 درصد افزایش یافته است.

انتشار آمارهای اشتغال موجب افزایش گمانه زنی ها نسبت به بالا رفتن نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده شده است. نظرسنجی تازه نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره در نشست سپتامبر فدرال رزرو به 15 درصد و در دسامبر به 44 درصد رسیده است.

تقویت ارزش دلار و شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز تاثیر زیادی بر کاهش قیمت طلا داشته است. در هفته گذشته قیمت طلا با افت 13.10 دلاری روبرو شده است.

از ابتدای امسال تاکنون قیمت جهانی طلا با رشد 26 درصدی همراه بوده است. نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی جهان تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.

طی روزهای آینده سرمایه گذاران تمرکز زیادی بر روی آمارهای مهم اقتصادی آمریکا چین و آلمان خواهند  داشت. آمارهای خرده فروشی در آمریکا مهمترین اطلاعاتی است که می تواند وضعیت اقتصادی این کشور را روشن کند.

آمارهای مربوط به تجارت خارجی و تورم چین نیز طی روزهای آینده منتشر می شود و می تواند تاثیر مهمی بر روند نوسانات قیمت طلا داشته باشد.

آمارهای اولیه مربوط به رشد اقتصادی آلمان در سه ماه دوم امسال نیز طی روزهای آینده اعلام خواهد شد. به نظر می رسد وضعیت تقاضای فیزیکی طلا در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند نیز تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا در روزهای آینده خواهد داشت.

گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده نیز عامل مهم و موثری بر قیمت طلا خواهد بود.

منبع: سایت طلا 

کالاهایی که دیده اید