قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر اظهارنظرهای مهم مقامهای فدرال رزرو قرار خواهد داشت


قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر اظهارنظرهای مهم مقامهای فدرال رزرو قرار خواهد داشت

تاریخ انتشار: 1395/06/21 09:32 | بازدید: 1494


به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، قیمت جهانی طلا در پایان مبادلات روز جمعه به کمتر از 1328 دلار رسیده که این پایین ترین رقم در یک هفته اخیر به شمار می رود.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس نقره نیز به کمتر از 19.43 دلار رسیده که نشانگر افت 0.21 درصدی قیمت در هفته گذشته است.

روز دوشنبه لائل برینارد از مقامهای ارشد فدرال رزرو آمریکا در یک نشست اقتصادی در شیکاگو سخنرانی خواهد کرد. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی و فعالان بازارهای بین المللی، اظهارات برینارد می تواند تا حد زیادی وضعیت قیمت طلا و نوسانات ارزش دلار را مشخص کند.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

در حالی که نتایج نشست فدرال رزرو آمریکا تا 21 سپتامبر مشخص نخواهد شد، به نظر می رسد قیمت طلا تا پیش از اعلام نتایج نشست تحت تاثیر اظهارات مقامهای مهم بانک مرکزی آمریکا خواهد بود.

اوله هانسن تحلیلگر ارشد ساکسو بانک نیز تاکید کرد: میانگین قیمت هر اونس طلا از زمان برگزاری همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به 1339 دلار رسیده است. به نظر من بعید خواهد بود که قیمت جهانی طلا پیش از برگزاری نشست مهم فدرال رزرو در ماه سپتامبر با تغییر چندانی روبرو شود.

برخی تحلیلگران اقتصادی نیز معتقدند که قیمت طلا با توجه به افزایش ارزش دلار و شاخص سهام در روزهای گذشته، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان داده است. گزارش سایت طلا حاکیست، اریک روزن گرین رئیس فدرال رزرو بوستون و دانیل تارولو از مقامهای ارشد فدرال رزرو آمریکا نیز روز جمعه بار دیگر از افزایش نرخ بهره حمایت کرده اند.

روزن گرین هشدار داد که اگر افزایش نرخ بهره آمریکا به تاخیر بیفتد اقتصاد این کشور با خطرات بیشتری روبرو خواهد شد.

تارولو نیز تاکید کرد: نمی توانم احتمال افزایش نرخ بهره تا پایان امسال را رد کنم ولی من منتظر افزایش نرخ تورم در اقتصاد آمریکا هستم.

تازه ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست سپتامبر به 24 درصد رسیده است.

این احتمال برای نشست نوامبر به 26 درصد و نشست دسامبر نیز به 58 درصد افزایش یافته است.

بیل باروش تحلیلگر برجسته موسسه آی آی تریدر نیز گفت: بهترین فرصت برای خرید طلا در شرایط کنونی وقتی است که قیمت به کمتر از 1325 دلار می رسد و بهترین فرصت برای فروش نیز زمانی است که قیمت به بیش از 1350 دلار افزایش یابد.

منبع :سایت طلا 

کالاهایی که دیده اید