چشم‌انداز افزایش نرخ بهره موجب افت طلا شد/ هر اونس 1333 دلار


چشم‌انداز افزایش نرخ بهره موجب افت طلا شد/ هر اونس 1333 دلار

تاریخ انتشار: 1395/06/01 18:38 | بازدید: 1517


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا در معاملات امروز با افتی 0.5 درصدی یکهزار و 333 دلار و 30 سنت معامله شد.

استنلی فیشر سیاست‌گذار شماره 2 فدرال‌رزرو اعلام کرده فدرال‌رزرو به اهداف خود برای رسیدن به اشتغال کامل و تورم 2 درصدی بسیاری نزدیک شده است.

   دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

ویلیام دادلی رئیس فدرال‌رزرو نیویورک هم هفته گذشته اعلام کرد که افزایش نرخ بهره در نشست بعدی فدرال‌رزرو در ماه سپتامبر بسیار محتمل است، با این حال بازارهای آتی شانس افزایش نرخ بهره را در ماه دسامبر 50 درصد می‌دانند.
 

در میان‌ سیگنال‌های متفاوت فدرال‌رزرو در روزهای گذشته، بانکداران مرکزی سراسر جهان روز 25 آگوست، در نشست سالانه در ارتفاعات «جکسون هول» در «وایومینگ» دور هم جمع می‌شوند و قرار است جانت یلن در آن روز ایراد سخنرانی کند.
 

شرکت‌های ژاپنی اعلام کردند که آخرین بسته محرک دولت تاثیر کمی روی تقویت اقتصاد داشته و بانک مرکزی ژاپن نباید تسهیلات بیشتری را اعمال کند.

   

شاخص دلار که این واحد پولی را در برابر 6 ارز اصلی دیگر مورد سنجش قرار می‌دهد با رشدی 0.3 درصدی به 94.796 واحد رسید.

   

آمار کمیسیون معاملات آتی آمریکا نشان می‌دهد که در هفته منتهی به 16 آگوست،‌ مدیران پولی و صندوق‌های سرمایه نیز بار دیگر جایگاه‌های صعودی خود را در قراردادهای طلا و نقره کومکس کاهش دادند.

  

در حالی که مصرف‌کنندگان در آستانه جشن‌های پیشرو در چین و هند به بازار بازگشتتند، تقاضای طلا در بازار فیزیکی آسیا نیز در این هفته به طور متوسط بهبود یافت.
 

بازارهای سهام آسیا اما هفته را با افت شروع کردند و دلار نیز از مقادیر پایین هفته گذشته خود فاصله گرفت.

منبع :اقتصاد نیوز 

کالاهایی که دیده اید