دستور ترامپ درباه نفت ایران


دستور ترامپ درباه نفت ایران

تاریخ انتشار: 1397/02/26 05:03 | بازدید: 878


رییس جمهور آمریکا، به وزیران خزانه‌داری، خارجه و انرژی آمریکا، دستور داد تا زمینه کاهش "قابل‌ توجه" خرید نفت و محصولات نفتی ایران فراهم شود.

ترامپ دستور کاهش

 

 پایگاه خبری بورس پرساعلام کرد، دونالد ترامپ بعد از خروج رسمی هفته پیش از برجام با صدور اطلاعیه‌ای به وزیران خزانه‌داری، خارجه و وزیر انرژی آمریکا دستور داد تا اقدامات لازم برای کاهش "قابل‌ توجه" خرید نفت و محصولات نفتی ایران انجام شود.

در این اطلاعیه آمده است: به موجب اختیارات محول‌شده به اینجانب در قانون اساسی و قوانین ایالات متحده به عنوان رئیس‌جمهور، بعد از بررسی دقیق گزارش‌های ارائه‌‌شده به کنگره توسط اداره اطلاعات انرژی، از جمله گزارش آوریل 2018 و سایر عوامل مربوطه نظیر وضعیت اقتصاد جهان، افزایش عرضه نفت توسط برخی کشورها، سطح ظرفیت اضافی تولید نفت و در دسترس بودن ذخائر راهبردی آمریکا، طبق بند1245 (د)(4)(ب) و (ج) قانون اختیارات دفاعی مالی سال مالی 2012 همگام با تصمیم‌های قبلی‌ام اعلام می‌کنم میزان عرضه نفت و فرآورده‌های نفتی از کشورهای غیر از ایران به اندازه‌ای هست که بتوان حجم خریداری نفت و محصولات نفتی از ایران توسط موسسات مالی خارجی یا به واسطه آنها را به نحو محسوس کاهش داد.

کماکان به نظارت بر اوضاع در این زمینه ادامه خواهم داد. وزیر خارجه آمریکا مجاز است که این تصمیم را در دفتر ثبت فدرال آمریکا منتشر کرده و به وی دستور داده می‌شود که این کار را انجام دهد.


منبع : بورس پرس 

www.daryna.ir

کالاهایی که دیده اید