رشد ۳۹ درصدی حجم معاملات گواهی سکه


رشد ۳۹ درصدی حجم معاملات گواهی سکه

تاریخ انتشار: 1395/06/06 20:51 | بازدید: 1548


به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، معاملات گواهی سپرده سکه طلا که از اسفند سال گذشته در بورس کالای ایران راه اندازی شد و از تیرماه امسال نیز امکان معاملات آنلاین آن در سامانه برخط سهام فراهم شد، در مسیر رشد قرار گرفته است. به گفته کارشناسان با توجه به ارائه مجوز سازمان بورس به صندوق های سرمایه گذاری برای ورود به معاملات گواهی سپرده کالایی، به زودی شاهد رشد قابل توجه این بازار خواهیم بود. در همین راستا به تازگی صندوق سرمایه گذاری گنجینه آرمان شهر به عنوان نخستین صندوق در این زمینه از سازمان بورس مجوز گرفته تا طلا در پرتفوی این صندوق قرار گیرد.

براساس این گزارش، هفته گذشته ۴۸۳ سکه در ۲۱ نوبت معاملاتی مورد معامله قرار گرفت که بررسی معاملات بیانگر آن است که در پنج روز معاملاتی هفته گذشته قیمت ها نزولی بوده است.

همچنین بیشترین حجم معاملات در روز سه شنبه با انعقاد ۱۲۱ سکه طلا به ارزش یک میلیارد ۳۴۳ میلیون ریال اختصاص داشت. این در شرایطی است که کمترین حجم معاملات در روز شنبه هفته گذشته با ۸۳ معامله و ارزش حدود ۹۲۷ میلیون ریال ثبت شد.

امروز نیز حجم معاملات گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالای ایران به ۷۵ سکه و ارزش ۸۲۹ میلیون ریال رسید.

بنابراین گزارش، براساس ابلاغیه اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار، سرمایه گذاری در گواهی سپرده کالایی برای صندوق های سرمایه گذاری مجاز شده است که براساس این ابلاغیه، صندوق های سرمایه گذاری «در سهام»، «مختلط» و «در اوراق بهادار با درآمد ثابت» می توانند با اضافه کردن موضوع امکان سرمایه گذاری در «گواهی سپرده کالایی» در اساسنامه و امیدنامه خود و طی تشریفات مقرر، حداکثر تا ۵ درصد از کل دارایی های صندوق را در این اوراق بهادار سرمایه گذاری کنند.

www.daryna.ir

کالاهایی که دیده اید