رکورد شکنی یورو طی 2 هفته


رکورد شکنی  یورو طی 2 هفته

تاریخ انتشار: 1397/03/17 07:18 | بازدید: 689


پس از این‌که یکی از مقامات اعلام کرد بانک مرکزی اروپا برنامه مشوق‌های مالی خود را تا پایان امسال کاهش می‌دهد، یورو به بالاترین سطح دو هفته‌ای خود نزدیک شد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، پس از این‌که یکی از مقامات اعلام کرد بانک مرکزی اروپا برنامه مشوق‌های مالی خود را تا پایان امسال کاهش می‌دهد، یورو به بالاترین سطح دو هفته‌ای خود نزدیک شد، در حالی که سود ارواق ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا بالاترین رکورد ۱.۵ هفته‌ای خود را ثبت کرد.
رشد اقتصادی قدرتمند، بانک مرکزی را بیش از پیش متقاعد کرده است که تورم دوباره به سمت سطح هدف این بانک حرکت می‌کند. اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، پیتر پریت، در روز چهارشنبه گفت: به این ترتیب احتمالا در جلسه هفته آینده اطلاعات بیشتری راجع به پایان برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی ارائه خواهد شد.

این اظهارات باعث شد که نرخ یورو تا ۱.۷۹۶ دلار جهش کند که بالاترین سطح آن از ۲۲ می تا کنون است. در پایان معاملات، یورو همچنان ۰.۵ درصد بالاتر از نرخ روز گذشته خود باقی ماند و در ۱.۷۷۵ دلار تبادل شد. شاخص دلار هم در برابر ارزهای مهم جهان ۰.۲۷ درصد افت کرد.

تحلیل‌گران معتقند که وحشت از کاهش برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی اروپا باعث شده است تا سرمایه‌گذاران به فروش اوراق قرضه آلمان و سایر اوراق قرضه دولتی اروپا هجوم بیاورند که در نتیجه قیمت این اوراق کاهش یافته و سود آن‌ها جهش کرده است و این موج به فروش اوراق خزانه‌داری آمریکا هم منجر شد.

منبع  :تابناک 
www.daryna.ir

کالاهایی که دیده اید