شرط بازگشت صرافی ها به بازار ارز


شرط بازگشت صرافی ها به بازار ارز

تاریخ انتشار: 1397/02/30 05:36 | بازدید: 635


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، غلامرضا کاتب با اشاره به تعطیلی صرافی‌ها در شرایط التهاب باراز ارز به خانه ملت گفت: براساس ابلاغیه بانک مرکزی فعالیت فیزیکی صرافی ها ممنوع شد، اگر آن ها پایبند منافع ملی باشند و رعایت قوانین را قرار دهند به چرخه فعالیت باز می‌گردند.

وی با بیان اینکه برخی منافع شخصی را بر منافع ملی ارجح می دانند، گفت: متاسفانه عمده مشکل در فضای اقتصادی که آسیب بزرگی می زند اولویت بخشی به منافع شخصی است، برخی در تلاش هستند منافع ملی و داخلی را به نفع سود خود زیر پا بگذارند.

وی همچنین ادامه داد: آن ها حاضر نیستند تحت هیچ شرایطی به نظام و مردم خدمت کنند. وقتی چنین همکاری انجام نمی شود و در شرایط خاص اقتصادی کمک نمی شود، قطعا از چرخه  اقتصادی کنار گذاشته می شوند.

کاتب افزود: اقتصاد متعلق به همه ملت است و اقتصادی که مختص به همه ملت باشد باید در راستای منابع هدایت شود نه اینکه منافع اقتصادی فرد بر ایران اولویت دار شود.

کاتب در ادامه با اشاره به نقش فعال صرافی‌ها در زمان تحریم افزود: در دوران تحریم صرافی ها برای جابجایی ارز کمک بانک ها بودند و آن زمان به اقتصاد کشور کمک فراوانی کردند اما در این دوره صرافی ها همراهی نکردند.

وی گفت: در شرایطی که صرافی ها دولت را همراه نکردند طبیعی است که آسیب ببینند و فعالیت فیزیکی آن ها ممنوع شود و این کنار گذاشتن تازمانی ادامه دارد که آن ها منافع ملی را مراعات نکنند.

بورس پرس 

www.daryna.ir

کالاهایی که دیده اید