صندوق طلای \"مفید\" در بورس کالا


صندوق طلای \

تاریخ انتشار: 1397/03/18 14:46 | بازدید: 276


 پذیره نویسی واحدهای  صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید از ۱۹ خرداد ماه آغاز می شود و به مدت ۵ روز کاری ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کالا خبر، صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید در نظر دارد واحدهای سرمایه گذاری این صندوق  را بر اساس مجوز سازمان بورس از طریق بازار صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله بورس کالای ایران پذیره نویسی کند.

این صندوق از نوع صندوق سرمایه گذاری در گواهی سپرده سکه طلا و اوراق مشتقه مبتنی بر سکه  طلا است و موسسین آن، شرکت سبدگردان انتخاب مفید و شرکت مشاور سرمایه گذاری ایده مفید هستند.

شرکت سبدگردان انتخاب مفید به عنوان مدیر، موسسه حسابرسی رازدار به عنوان متولی، گروه خدمات بازار سرمایه مفید به عنوان بازارگردان و موسسه حسابرسی رهبین به عنوان حسابرس این صندوق تعیین شده اند.

تعداد واحدهای سرمایه گذاری قابل انتشار ۱۰۰ میلیون واحد بوده و ۹۹ میلیون واحد آن با ارزش اسمی هر واحد ۱۰ هزار ریال پذیره نویسی عمومی می شود و هر یک از دارندگان واحدهای سرمایه گذاری به نسبت تعداد واحدهای سرمایه گذاری خود، در خالص دارایی های صندوق سهیم اند

خرید واحدهای ETF نیز مستلزم وجود کد معاملاتی فعال در سیستم شرکت سپرده گذاری مرکزی بوده و محدودیت حجمی برای هر سفارش خرید در نظر گرفته نشده همچنین حداکثر تعداد اوراق قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حداکثر تعداد اوراق قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقوقی نامحدود است.

مدت پذیره نویسی اولیه از روز شنبه ۱۹ خرداد ماه  و از طریق کل شبکه کارگزاری های عضو بورس کالای ایران آغاز می شود و تا روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

معاملات ثانویه واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله، پس از اتمام پذیره نویسی و ثبت صندوق، در بازار صندوق های سرمایه گذاری (قابل معامله) بورس کالای ایران آغاز می شود و دارندگان و متقاضیان خرید می توانند با مراجعه به کارگزاران عضو بورس کالای ایران به خرید یا فروش این واحدها اقدام کنند.
منبع  : سنا 

www.daryna.ir

کالاهایی که دیده اید