قیمت تاریخی سکه در هفته گذشته


قیمت تاریخی سکه در هفته گذشته

تاریخ انتشار: 1397/03/19 02:36 | بازدید: 770


بازار سکه در هفته گذشته با وجود تعطیلی سه روزه بازار، با رشد قابل توجه نرخ انواع سکه به ویژه سکه تمام مواجه شد. به طوریکه سکه تمام طرح جدید  بیش از 4 درصد رشد داشت و به کانال دو میلیون و 240 هزار تومانی وارد شد.

به گزارش تابناک اقتصادی، بازار سکه در اولین روز کاری هفته قبل، یعنی روز شنبه دوازدهم خرداد، پس از هفت روز افزایشی، با افت قیمت انواع سکه مواجه شد. ولی این روند در روزهای یکشنبه و پنج شنبه دوام نیاورد و دوباره شاهد افزایش قیمت انواع سکه در بازار آزاد وغیر رسمی تهران بودیم. به طوریکه بر اساس گزارشها،قیمت نقدی سکه تمام طرح قدیم در پایان معاملات رسمی روز شنبه، با کاهش قیمت به رقم 2 میلیون و 75 هزار تومان رسید ولی روز یکشنبه و پنج شنبه به ترتیب به قیمت های 2,090,000 و 2,120,000 تومان افزایش یافت. همچنین سکه تمام طرح جدید روز شنبه به سطح 2,138,000 تومان رسید ولی روزهای شنبه و پنج شنبه هفته گذشته، به ترتیب به قیمت های 2,174,500 و 2,244,000 تومان فروخته شدند. همچنین هر نیم سکه بهار آزادی در طول سه روز فعالیت در هفته قبل، با رشد 35 هزار تومان در پایان هفته به رقم یک میلیون و 105 هزار تومان رسید. هر ربع سکه بهار آزادی نیز همانند دیگر انواع سکه با روند افزایش همراه شد و از نرخ 608 هزار تومانی روز شنبه به رقم 625 هزار تومانی پایان هفته افزایش یافت. همچنین سکه یک گرمی در طول سه روز فعالیت بازار در هته گذشته، با رشد 3 هزار تومانی به رقم 370 هزار تومان در ایستگاه پایان هفته جای گرفت. البته در حال حاضر برای هفته پیش رو انتظار می رود که با نزدیک شدن به عید فطر و تاریخ اجرایی‌شدن عملی تحریم‌ها، قیمت سکه با افزایش بیشتری مواجه شود.

این روند افزایشی در بازار داخلی در حالی رقم خورد که در بازار جهانی فلزات گران بها، اونس طلا تقریبا با ثبات نسبی قیمت گذاری شد. به طوریکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی در معاملات روز جمعه در محدوده 1300 دلار نوسان داشت. هرچند در بازار جهانی در حال حاضر، سرمایه‌گذاران منتطر برگزاری اجلاس G7 و برگزاری نشست آینده بانک مرکزی فدرال آمریکا هستند و به همین دلیل قیمت طلا رشد چشمگیری را تجربه نمی‌کند.

صعود ملایم نرخ دلار رسمی

بانک مرکزی در هفته گذشته مطابق هر روز نرخ 39 ارز را اعلام کرد. بر این اساس، نرخ رسمی دلار آمریکا در طول سه روز فعالیت رسمی بازار، با رشد 35 ریال از روز پنج شنبه دهم خردادماه به رقم 42 هزار و 190 ریال در پایان هفته گذشته رسید. این روند افزایشی در روزهای اخیر، نشان می دهد که نرخ دلار رسمی همچنان صعود ملایمی را ثبت می‌کند.

سکه در هفته گذشته به سقف تاریخی رسید

در کنار نرخ رسمی دلار آمریکا، خبرهای رسیده در هفته گذشته حکایت از رشد نرخ این ارز در بازار غیر رسمی داشت. به طوریکه در معاملات روزهای یکشنبه و پنج‌شنبه هفته قبل منجر، دلار رشد 100 تومانی را تجربه کرد و نرخ 6500 تومانی را به ثبت رساند. البته جوسازی روانی پیرامون شروع مجدد فعالیت هسته‌ای ایران گرچه در چارچوب برجام، در نوسان صعودی دلار بی‌تاثیر نبوده است.منبع  : تابناک 

www.daryna.ir

 

 

کالاهایی که دیده اید