قیمت جهانی طلا به پایین ترین حد در یک هفته اخیر رسید


قیمت جهانی طلا به پایین ترین حد در یک هفته اخیر رسید

تاریخ انتشار: 1395/06/20 09:52 | بازدید: 1591


به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت واچ، قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه برای سومین روز متوالی با کاهش روبرو شده است.

بر اساس این گزارش ادامه روند نزولی قیمت طلا در شرایطی است که سرمایه گذاران بین المللی منتظر برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا در روزهای 20 و 21 سپتامبر هستند.

اعلام تصمیم بانک مرکزی اروپا برای حفظ نرخ بهره در نشست روز پنجشنبه نیز تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا داشته است. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، اختلاف بین سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی اروپا می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات نرخ ارز و قیمت طلا داشته باشد.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

روبرت هاورث تحلیلگر ارشد سرمایه گذاری در بانک آمریکایی ولس منجمنت تاکید کرد: دیدگاه ما این است که فدرال رزرو آمریکا در نشست سپتامبر نرخ بهره را افزایش خواهد داد و قیمت طلا طی ماه های آینده تحت تاثیر سیاست های پولی آمریکا اروپا و ژاپن قرار خواهد داشت.

در حالی که اجرای سیاست های انبساطی پولی در اروپا و ژاپن می تواند به نفع قیمت طلا باشد ولی از سوی دیگر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تهدیدی برای این فلز گرانبها به شمار می رود.

قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه با 7 دلار کاهش به کمتر از 1328 دلار رسیده است. شاخص ارزش دلار نیز روز گذشته با 0.4 درصد افزایش روبرو شده است.

اریک روزن گرین رئیس فدرال رزرو بوستون روز گذشته بار دیگر ابراز امیدواری کرد که بانک مرکزی آمریکا هرچه زودتر نرخ بهره را افزایش دهد.

این اظهارات موجب تقویت ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا شده است. به نظر می رسد اظهارات مهم مقامهای ارشد فدرال رزرو آمریکا طی روزهای آینده می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا داشته باشد.

برخی تحلیلگران اقتصادی نیز معتقدند که گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، در شرایط کنونی کاملا گیج کننده است. سرمایه گذاران بین المللی باید منتظر برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا باشند و بعدا درباره سرمایه گذاری در بازار طلا تصمیم گیری کنند.

به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت.

منبع : سایت طلا 

کالاهایی که دیده اید