قیمت جهانی طلا پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو آمریکا تغییر نکرد


قیمت جهانی طلا پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو آمریکا تغییر نکرد

تاریخ انتشار: 1395/05/07 11:18 | بازدید: 1516


به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، قیمت طلا که روز چهارشنبه پیش از اعلام نتایج نشست فدرال رزرو آمریکا با افزایش 1.5 درصدی روبرو شده و به بالاترین سطح در 2 هفته اخیر رسیده بود، امروز پنجشنبه تغییر چندانی نداشته است.

بر اساس این گزارش کاهش ارزش دلار آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در مبادلات روز گذشته داشته است.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز به سطح 1338 دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته نیز برای لحظاتی به بیش از 1342 دلار رسید که بالاترین قیمت از 14 جولای بوده است.

فدرال رزرو آمریکا با حفظ نرخ بهره در سطح قبلی اعلام کرده است که ریسک های کوتاه مدت نسبت به چشم انداز اقتصادی این کشور کاهش یافته است.

قیمت طلا به شدت در برابر تغییر نرخ بهره آمریکا حساسیت نشان می دهد. شاخص ارزش دلار در برابر 6 ارز معتبر بین المللی نیز با 0.4 درصد کاهش روبرو شد و به کمتر از 96.58 واحد رسیده است.

نخست وزیر ژاپن نیز روز چهارشنبه بسته محرک اقتصادی 265 میلیارد دلاری را اعلام کرد که این مساله موجب شگفتی سرمایه گذاران بین المللی شده است.

بانک مرکزی ژاپن نیز قرار است روز جمعه نشست مهمی را برگزار کند و پیش بینی می شود که مقامهای این بانک سیاست های محرک پولی جدیدی را اتخاذ خواهند کرد.

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین نیز اعلام کرده است که میزان مصرف طلای این کشور تا سال 2020 میلادی به بیش از 1200 تن خواهد رسید.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. برگزاری نشست بانک مرکزی ژاپن نیز عامل مهمی در تعیین قیمت طلا خواهد بود.

وزارت بازرگانی آمریکا فردا جمعه نخستین برآوردها نسبت به رشد اقتصادی این کشور در سه ماه دوم امسال را منتشر می کند. برخی نظرسنجی ها نشان می دهد که رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم امسال به 2.3 درصد رسیده است.

انتشار امارهای مهم اقتصادی منطقه یورو و بریتانیا نیز می تواند عامل مهمی بر نوسانات نرخ ارز و قیمت طلا باشد. تقاضای فیزیکی بازارهای آسیایی نیز تاثیر مهمی بر قیمت طلا خواهد داشت.

منبع :سایت طلا

کالاهایی که دیده اید