قیمت طلا با بیشترین کاهش از اواسط جولای روبرو شد


قیمت طلا با بیشترین کاهش از اواسط جولای روبرو شد

تاریخ انتشار: 1395/06/06 09:57 | بازدید: 1428


 

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت واچ، جانت یلن و استنلی فیشر، رئیس و معاون فدرال رزرو آمریکا روز جمعه در اظهارات مهمی از بهبود شرایط اقتصادی این کشور و بیشتر شدن احتمال افزایش نرخ بهره در نشست های بعدی فدرال رزرو خبر داده اند.

بر اساس این گزارش پس از اظهارات یلن ارزش دلار در بازارهای بین المللی با نوسانات زیادی روبرو شده است. یلن تاکید کرد: احتمال افزایش نرخ بهرهفدرال رزرو طی ماه های اخیر بیشتر شده ولی این مساله هنوز به آمارهای اقتصادی بستگی خواهد داشت.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

استنلی فیشر نیز تاکید کرد که آمارهای اشتغال در ماه اوت تاثیر مهم و زیادی بر تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره خواهد داشت.

قیمت جهانی طلا در پایان مبادلات روز جمعه به سطح 1321 دلار در هر اونس رسیده است. قیمت طلا در لحظات اولیه پس از سخنرانی مهم یلن در نشست اقتصادی جکسون هول تا سطح 1344 دلار در هر اونس افزایش یافته بود.

قیمت طلا در هفته ای که گذشت با کاهش 1.5 درصدی روبرو شده است که این بیشترین کاهش از 15 جولای به شمار می رود. قیمت طلا در 2 هفته قبل با افزایش نسبی روبرو شده بود.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی، نرخ بهره کنونی در آمریکا واقعی نیست و نرخ بهره واقعی در این کشور با توجه به وضعیت نرخ تورم، منفی است و این مساله بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی را برای خرید طلا تشویق خواهد کرد.

گزارش سایت طلا حاکیست، برخی از تحلیلگران بازار طلا نیز بر این باورند که اظهارات یلن گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره در نشست های دسامبر یا نوامبر را تغییر نداده است.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تاثیر اظهارات یلن و سایر مقامهای ارشد فدرال رزرو و همین طور انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و منطقه یورو قرار خواهد داشت.

جمعه آینده آمارهای مربوط به اشتغال در آمریکا طی ماه اوت منتشر خواهد شد. تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد .

کالاهایی که دیده اید