مهمترین عامل موثر بر بهای جهانی طلا و...


مهمترین عامل موثر بر بهای جهانی طلا و...

تاریخ انتشار: 1395/06/15 12:16 | بازدید: 1527


به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اینوستینگ، قیمت طلا در پایان مبادلات هفته گذشته پس از انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال در اقتصاد آمریکا طی ماه اوت با افزایش نسبی روبرو شده است.

بر اساس این گزارش انتشار آمارهای اشتغال آمریکا موجب شده است تا گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی نشست های آینده با کاهش روبرو شود.

قیمت طلا در هفته ای که گذشت با افزایش 0.80 دلاری معادل 0.06 درصدی روبرو شده است. به نظر می رسد گمانه زنی کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نسبت به وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا همچنان عامل مهمی بر نوسانات قیمت جهانی طلا خواهد بود.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

وزارت کار آمریکا اعلام کرده است که اقتصاد این کشور طی ماه اوت تنها 151 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است که این رقم کمتر از سطح انتظارات اولیه کارشناسان اقتصادی بوده است.

مقامهای ارشد فدرال رزرو آمریکا نیز بارها اعلام کرده اند که هر گونه تصمیم گیری در خصوص افزایش نرخ بهره، بستگی زیادی به آمارهای اقتصادی این کشور خواهد داشت.

نظرسنجی جدید اینوستینگ نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست سپتامبر به کمتر از 21 درصد رسیده است. این رقم برای نشست دسامبر نیز به بیش از 50 درصد رسیده است.

مقامهای بانک مرکزی اروپا در نشست مهم خود در روز پنجشنبه در خصوص اجرای سیاست های محرک پولی بیشتر به منظور افزایش نرخ تورم و حمایت از رشد و رونق اقتصادی تصمیم گیری خواهند کرد.

برپایه گزارش سایت طلا، انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا از جمله رشد بخش خدمات نیز تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا و نوسانات ارزش دلار خواهد داشت.

چین نیز طی روزهای آتی آمارهای مهم اقتصادی از جمله نرخ تورم و وضعیت تجارت خارجی را اعلام خواهد کرد.

نتایج نهایی نشست رهبران گروه 20 در چین نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات در بازارهای بین المللی داشته باشد.نشست دو روزه مقامهای ارشد 20 کشور بزرگ صنعتی و در حال توسعه در چین برگزار شده است.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند نیز می تواند بر روند قیمت طلا تاثیر زیادی داشته باشد.

منبع :سایت طلا 

کالاهایی که دیده اید