نشست فدرال رزرو و افزایش طلا


نشست فدرال رزرو و افزایش طلا

تاریخ انتشار: 1397/03/28 05:15 | بازدید: 819


2 بانک بزرگ و معتبر بین المللی پیش بینی کردند که قیمت جهانی طلا می تواند پس از نشست فدرال رزرو آمریکا در ماه ژوئن همچنان به روند صعودی ادامه دهد. در عین حال تحلیل گران می‌گویند رابطه منفی بین ارزش دلار آمریکا و قیمت جهانی طلا تا حدی قدرت خود را در کوتاه مدت از دست خواهد داد.

پیش‌بینی افزایش قیمت طلا پس از نشست فدرال رزرو/ طلا و دلار جهانی وارد یک بازی برد-برد شده‌اند

 

به گزارش کیتکو نیوز، واحد اطلاعات اقتصادی بلومبرگ در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که رابطه منفی بین ارزش دلار آمریکا و قیمت جهانی طلا تا حدی قدرت خود را در کوتاه مدت از دست خواهد داد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سایت طلا، مایک مک گلون تحلیلگر ارشد واحد اطلاعات بلومبرگ تاکید کرد: به نظر می رسد رابطه منفی بین دلارآمریکا و قیمت طلا در کوتاه مدت تاحدی از بین خواهد رفت و این مساله به نفع قیمت طلا خواهد بود.

بر اساس این گزارش وی افزود: رابطه منفی بین دلار و طلا باید در کوتاه مدت کاهش یابد و این مساله در نهایت احتمالا موجب تقویت قیمت جهانی طلا خواهد شد.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی اظهار داشت: با توجه به بیانیه نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا و احتمال اینکه تا پایان امسال 2 بار دیگر نرخ بهره افزایش یابد، رشد انتظارات تورمی در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا خواهد شد.

فدرال رزرو آمریکا در تازه ترین نشست خود نرخ بهره را افزایش داده است. مک گلون گفت: علی رغم افزایش چشمگیرشاخص ارزش دلار آمریکا قیمت طلا نیز طی هفته های اخیر تقویت شده است.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در هفته های آینده تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقهیورو و چین و تنش های سیاسی و تجاری در عرصه بین المللی قرار خواهد داشت.

پیش بینی دو بانک معتبر بین المللی درباره افزایش قیمت طلا پس از نشست فدرال رزرو

2 بانک بزرگ و معتبر بین المللی پیش بینی کردند که قیمت جهانی طلا می تواند پس از نشست فدرال رزرو آمریکا در ماه ژوئن همچنان به روند صعودی ادامه دهد.

به گزارش کیتکو نیوز، در حالی که قیمت جهانی طلا پس از اعلام نتایج نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا با افزایش نسبی روبرو شد و توانست سطح مقاومتی 1300 دلاری را بشکند، 2 بانک معتبر بین المللی پیش بینی می کنند که این روند صعودی همچنان ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش اوله هانسن تحلیلگر ارشد ساکسو بانک گفت: پس از هفتمین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و وعده سیاستگذاران پولی این کشور برای افزایش 2 بار دیگر نرخ بهره تا پایان امسال، پیش بینی می کنم که قیمت طلا طی ماه های آینده نیز افزایش خواهد یافت.

سوکی کوپر تحلیلگر برجسته استاندارد چارترد نیز گفت: افزایش انتظارات تورمی و اختلاف بین سیاست های پولی و نرخ بهره آمریکا و اروپا می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت جهانی طلا طی ماه های آینده شود.

این در شرایطی است که بانک مرکزی اروپا نیز در تازه ترین نشست خود تصمیم گرفته است تا نرخ بهره را تا تابستان 2019 افزایش ندهد. بانک مرکزی اروپا همچنین تصمیم گرفت تا برنامه خرید اوراق قرضه را تا پایان امسال خاتمه دهد.

استاندارد چارترد پیش بینی کرده است که قیمت طلا تا سه ماه چهارم امسال به بالاترین سطح خود در 5 سال اخیر خواهد رسید.

به نظر می رسد اگر سطح مقاومتی 1308 دلاری برای هر اونس طلا شکسته شود، قیمت این فلز گرانبها تا 1323 دلار افزایش خواهد یافت.

منبع  :اقتصاد آنلاین 
www.daryna.ir 

کالاهایی که دیده اید