نگاهی به خبرهای بنیادین


نگاهی به خبرهای بنیادین

تاریخ انتشار: 1397/04/30 03:19 | بازدید: 684


اونس طلا در  آخرین روز هفته روند نزولی خود را طی کرد و بهای آن نزدیک به کمترین سطح لمسی در یک سال گذشته است در این میان معاملات شاخص دلار آمریکا کلوز خود را حوالی بیشترین سطح خود در یکسال گذشته زد.

معاملات نقدی اونس طلا با افت 0.3 درصدی به سطح 1218 دلار و 72 سنت در هر اونس رسید، نماد مذکور در معاملات روز پنج شنبه حتی روی سطح 1211 دلار و 08 سنت نیز قرار گرفت.

شایان ذکر است، پیش فروش طلای آمریکا با از دست دادن 0.5 درصد روی 1218 دلار و 30 سنت در هر اونس قرار گرفت.

چیزی زیادی در مارکت ها تغییر نکرده مگر کامنت جدید "ترامپ" که خواستار بالا نبردن میزان نرخ بهره بوده است. همان طور که در جریان هستید اونس طلا همچنان فشارهای منفی وارده از سوی روند قدرتمند شاخص دلار آمریکا را تحمل می کند.

طبق آخرین گزارشات، شاخص دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر دیگر  روی 95.127 قرار گرفته است. شاخص دلار کمی از بالاترین سطح خود در یک سال گذشته فاصله گرفته که از عوامل اصلی آن می توان به اظهارات "ترامپ" مبنی بر نگرانی های قدرت دلار و افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو دانست.

علیرغم اینکه اقتصاددانان معتقدند، میزان نرخ تورم به سمت بالا حرکت می کند و نرخ بیکاری به کمترین سطح خود در 40 سال گذشته رسیده و همین منجر به افزایش نرخ بهره و قدرت گیری شاخص دلار آمریکا شده است اما "ترامپ" در روز گذشته از سیاست فدرال رزرو انتقاد کرد.

"جروم پاول" در سخنان دو روزه ی خود به  رشد اقتصادی آمریکا در مسیر ثابت اشاره کرد و در ادامه برنامه ی دو بار افزایش نرخ بهره را تا پایان سال جاری را تائید کرد.

زمانی که نرخ بهره افزایش پیدا کند ، شاخص دلار آمریکا نیز رشد پیدا می کند.

کمیته بازرگانی اتحادیه اروپا دیروز  گفت: امیدوارم ماموریت اتحادیه اروپا در واشنگتن اختلافاتی را علیه تجارت بین المللی به همراه کند، اتحادیه ی منطقه در حال تهیه لیستی از بلوک واردات ایالات متحده است یعنی اگر آمریکا تعرفه ها را در اتومبیل های اتحادیه اروپا تعریف کند.

آمریکا در یک ژوئن تعرفه های فولاد و آلمینیوم  را بر منطقه ی یورو اعمال کرد و "ترامپ" تهدید کرد که در آینده نیز تعرفه های را بر اتومبیل و ابزارهای آن در نظر می گیرد.

وزرای مالی 20 کشور بزرگ اقتصاد جهانی آخر این هفته در "بوینس آیرس" دیدار  خواهند کرد این در حالیست که دو کشور چین و آمریکا اقدامات تلافی جویانه ای بر کالاها اعمال کردند.

از منظر تکنیکالی، اگر طلا حمایت 1204 دلار را به سمت پایین بشکند  شاهد ریزش تا سطح 1194 دلار خواهیم بود.

بر اساس آخرین گزارشات، صندوق طلای جهانی "اسپایدر" روز پنجشنبه با کسب 0.52 درصد به سطح 798.13 تن رسید.

در میان فلزات گران بهای دیگر، نقره با از دست دادن 0.2 درصد به سطح 15.23 دلار در هر اونس رسید و پلاتین نیز با افت 0.6 درصدی در محدوده ی 799.45 دلار قرار دارد.

 

شاخص های مهم عصر روز جمعه  29 تیرماه 

17:00= شاخص خالص هزینه های مصرف کننده ی کانادا(ماهانه): رقم قبلی: 0.1-%     رقم قابل انتظار:

17:00= شاخص خالص خرده فروشی کانادا(ماهانه): رقم قبلی: 0.1-%     رقم قابل انتظار:0.7%

 

کالاهایی که دیده اید