نگاه مثبت مجلس به راه‌اندازی بازار آتی ارز


نگاه مثبت مجلس به راه‌اندازی بازار آتی ارز

تاریخ انتشار: 1395/05/23 10:43 | بازدید: 1583


به گزارش "پایگاه خبری بورس کالای ایران" محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان مطلب فوق گفت: بانک مرکزی در دوره‌ پیشین ( دولت قبل ) خیلی با بازار مشتقه ارزی موافق نبود و به عبارتی پای کار نمی‌آمد. اما بانک مرکزی کنونی با ریاست دکتر سیف، نگاه مثبتی به استفاده از ابزارهای مالی برای مدیریت و تنظیم بازارها از جمله بازار ارز دارد.

وی اظهار داشت: با این تفاسیر در صورت اقدامات عملی بانک مرکزی، مجلس نیز آماده همکاری در این زمینه است تا دغدغه ریسک نوسانات نرخ ارز برای فعالان اقتصادی به حداقل برسد.

پورابراهیمی با بیان اینکه در صورت حمایت جدی و عملیاتی باک مرکزی به زودی شاهد راه اندازی بازار مشتقه ارزی خواهیم بود، گفت: مجوز خرید و فروش ارز به بانک‌ها در این راستا یک گام به جلو است و مقدمه‌ای برای تاسیس بازار مشتقه ارزی به حساب می‌آید.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: بورس کالای ایران آمادگی خود را برای راه اندازی بازار مشتقه ارزی یا به عبارت بهتر ایجاد بازار آتی ارز در این مرحله ، اعلام کرده است که این بورس در زمینه راه اندازی و مدیریت بازار آتی سکه طلا از سال ها پیش تجربیات موفقی دارد.

منبع: سنا

www.daryna.ir

کالاهایی که دیده اید