پیش بینی حرکت طلا در سال 2017


پیش بینی حرکت طلا در سال 2017

تاریخ انتشار: 1395/10/13 09:48 | بازدید: 1577


طلا هفته گذشته نه تنها به طولانی‌ترین کاهش هفتگی در بیش از یک دهه اخیر پایان داد بلکه برای نخستین بار از سال 2012 رشد سالانه داشت

هر اونس طلا برای تحویل در فوریه در بازار کامکس نیویورک آخرین بار بیش از 6 دلار کاهش نشان داد و در 1151.7 دلار بسته شد. هفته گذشته طلا از تصحیح دلار آمریکا که از بالاترین حد 14 سال گذشته عقب نشینی کرد، سود برد. بعضی از تحلیلگران هشدار دادند رشد هفتگی طلا ممکن است به دلیل معاملات اندکی باشد که بازارها در حال و هوای تعطیلات سال نو داشتند زیرا عملکرد مثبت طلا پس از انتخابات آمریکا پایان یافت با اینهمه برخی حرکت قیمت اخیر را یک پیروزی برای طلا شمردند زیرا این فلز سال 2016 را با بیش از8 درصد رشد به پایان برد که البته در مقایسه با رشد 30 درصدی که در نیمه اول سال داشت، بسیار اندک بود. در یک کلام، سال 2016 سال پرفراز و نشینی برای قیمتهای طلا بود. با اینهمه بعضی از تحلیلگران حاضر نیستند از طلا دست بکشند زیرا ژانویه و سه ماهه اول معمول قوی‌ترین دوره برای این فلز زرد است. تحلیلگران شرکت iiTrader به کیتکونیوز گفتند: طلا از ضعف دلار در هفته گذشته سود برد و انتظار می رود این روند در سال 2017 ادامه پیدا کند زیرا به نظر می رسد حرکت قیمت یک شروع قوی در سال نو را هدف گرفته است. طلا از سال 2005 هر سال بجز یک سال، در سه ماهه اول رشد قیمت داشته است و انتظار می رود در شرایطی که رشد اقتصادی آهسته مانده است، سه ماهه اول سال 2017 هم از این قاعده مستنثی نباشد.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت

یکی از قیمتهای مورد پیش بینی برای سال 2017، متوسط قیمت 1300 دلار در هر اونس است. بعضی از تحلیلگران معتقدند در فضای ابهام ژئوپلیتیکی جهانی طلا به عنوان یک دارایی مطمئن و همچنین با پایین ماندن نرخهای بهره جهانی، پتانسیل افزایش قیمت داشته باشد. به گفته جیم ویکاف، تحلیلگر فنی ارشد در سایت کیتکو، در حالیکه عوامل متعددی در بلندمدت به نفع طلا مانده اند اما موارد زیادی باید در کوتاه مدت حل شوند. از نظر دورنمای فنی بلندمدت، سال 2016 شاهد بود حرکت قیمت، روند نزولی در نمودار ماهانه طلا را خنثی کرد. از یک چشم انداز فنی گسترده تر، خریداران و فروشندگان طلا در یک سطح یکسان قرار داشتند.  برای خریداران طلا به منظور کسب قدرت فنی بلندمدت، باید قیمتها به بالای 1375 دلار که رکورد بالای سال 2016 است، برسد و برای فروشندگان، برای کسب قدرت فنی بلندمدت، قیمتها باید به پایین 1050 دلار که رکورد پایین سال 2015 است، برسد. به دلیل اندک بودت حجم معاملات در هفته گذشته، سرمایه گذاران بی صبرانه منتظرند ببینند آیا روند خرید در نخستین هفته ژانویه هم ادامه خواهد داشت. جاشوا ماهونی، تحلیلگر بازار در شرکت آی جی تا زمانی که طلا به بالای 1165 دلار صعود نکند، نسبت به این فلز خوش بین نخواهد شد. با اینهمه راسل براونز، استراتژیست کالا در اسکاتیا بانک در گزارش اخیری اظهار کرده است اگرچه شاخصهای نیروی حرکت طلا مثبت تر شده اند اما وی تا زمانی که قیمتها پایین 1173 دلار مانده اند، همچنان نسبت به این فلز زرد بدبین است. در جهت نزولی، تحلیلگران همچنان به حمایت در سطح 1125 دلار چشم دوخته اند که آخرین سطح حمایتی بزرگ از رکورد پایین طلا در سال 2015 تا رکورد بالای این فلز در ژوییه سال 2016 است. هفته جاری دوره معاملات به دلیل تعطیلی بازار در روز دوشنبه کوتاهتر خواهد بود. با اینهمه سرمایه گذاران و معامله گران در ادامه هفته به بازار برمی گردند. مهمترین آمار اقتصادی هفته جاری، گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا در دسامبر خواهد بود که روز جمعه منتشر می شود.

کالاهایی که دیده اید