کاهش طلا در بازارهای جهانی


کاهش طلا در بازارهای جهانی

تاریخ انتشار: 1395/07/13 16:49 | بازدید: 1455


به نقل از رویترز، پس از انتشار آمارهای قوی از بخش تولید آمریکا که احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا تا پایان سال را قوت بخشید، قیمت طلا امروز برای ششمین جلسه متوالی کاهش یافت و به پایین ترین رقم در بیش از 2 هفته گذشته رسید.
طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است، زیرا هر گونه افزایشی موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و در عین حال افزایش ارزش دلار می شود. شاخص دلار روز سه شنبه به نزدیکی بالاترین رقم 2 هفته گذشته رسید.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد کاهش به 1308 دلار و 62 سنت رسید و قیمت طلای آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر با 90 سنت کاهش به 1311 دلار و 80 سنت رسید. طلا اکنون تمام افزایش قیمت ماه گذشته خود را خنثی کرده است.

دستبند طلا دستبند چرم و طلا آویز ساعت
اما قیمت طلا در طی 6 هفته گذشته همپنان در محدود 1300 تا 1350 دلار باقی مانده است. در آستانه انتشار امارهای بازار کار آمریکا در ماه سپتامبر، در پایان هفته جاری و دیگر تحولات مهم اقتصادی در اواخر امسال، تجار همچنان در حاشیه بازار حضور دارند.
افشین نبوی، رئیس موسسه تجاری ام کی اس در سوئیس گفت: «ما آمارهای بازار کار آمریکا را در روز جمعه خواهیبم داشت بنابراین خیلی ها در آستاه انتشار این آمار به شکلی محتاطانه حرکت می کنند.» وی افزود: «بازار به طور کلی اندکی نسبت به طلا ناامید شده است. هر اتفاقی که رخ دهد، به نظر می رسد که ما شاهد قیمت بالای 1350 دلار نخواهیم بود.»
«من حدس می زنم که همه منتظر انتخابات آمریکا (در ماه نوامبر) هستند و پس از آن ما باید ببینیم که در ماه دسامبر چه اتفاقی در زمینه نرخ بهره رخ می دهد

کالاهایی که دیده اید