انگشتر


انگشتر

تاریخ انتشار: 1398/05/06 13:55 | بازدید: 6179


انگشت ر فیروزههمواره یک مدل پرطرفدار بوده و چه زنان و چه مردان از آن استفاده می­کنند. کم تر کسی وجود دارد که اسم سنگ فیروزه نیشابور و یا انگشتر فیروزه اصل نیشابور را نشنیده باشد، البته علاوه بر نیشابور، فیروزه در کرمان و دامغان نیز یافت می­شود. امروزه بزرگترین مناطق استخراج فیروزه علاوه بر ایران، تبت و آمریکا نیز هستند. در دین مبین اسلام هم توصیه های فراوانی به ثواب انگشتر فیروزه شده است و همچنین پیشنهاد شده که از انگشتر فیروزه در دست چپ استفاده شود. انگشتر فیروزه - دارینا - فروشگاه انگشتر فیروزه

از فضیلت انگشتر فیروزه بسیار یاد شده، یک نمونه بارز از فضیلت انگشتر فیروزه حدیث امام صادق (ع) است که می­فرمایند: خداوند می­فرماید، من نمی­توانم دعای بنده­ام که به درگاه من دست بلند کرده و در دستش انگشتری از جنس فیروزه دارد را رد کنم. انگشتر فیروزه یا بهتر بگوییم سنگ فیروزه یکی از 4 سنگ مفید و خاصی بوده که حضرت علی(ع) هم از آن استفاده می­کردند و به ثواب انگشتر فیروزه همواره تاکید داشته اند. به همین منظور سعی داریم در این نوشتار شما را بیشتر jvبا این سنگ ارزشمند آشنا کنیم. * نکته ای که همین اول باید متذکر شویم این است که بر خلاف تصور عامه مردم که فکر می­کنند اجناس خارجی از کیفیت بالاتری برخوردارند، باید بگوییم که درست بر خلاف این تصور، در خرید انگشتر و سنگ فیروزه، بهتر است از فیروزه های داخلی که در نیشابور، کرمان و دامغان تولید می­شوند استفاده کنید. چرا که مقاوم تر و محکم تر از مشابه های خارجی هستند و به جرأت می­توان گفت از بهترین نوع فیروزه استخراجی در جهان اند.  

خواص سنگ فیروزه

در قدم اول لازم است که شما درباره خواص این سنگ کمی بیشتر آشنا شوید. سنگ فیروزه که امروزه در قالب: انگشتر ، پلاک گردنبند و گوشواره و بسیاری دیگر از جواهرآلات ساخته شده، دارای کاربرد های فراوانی است که این تاثیرات هم بر روی جسم دیده می­شوند و هم بر تقویت روح موثرند. انگشتر فیروزه - دارینا - فروشگاه انگشتر فیروزه

تعدادی از نمونه های تاثیرات انگشتر فیروزه بر جسم:

 • درمان عارضه های معده، مانند: زخم معده، ورم معده و...
 • درمان سردرد، مبگرن و بیماری های اعصاب و روان
 • مشکلات چشم را برطرف می­کند و آن را نیرو می­بخشد، تب، گزش حشرات و درمان یبوست
 • گردش خون را بهبود می­بخشد، بیماری های تنفسی را برطرف می­کند،

و اما تعدادی از تاثیرات فیروزه بر روح عبارتد از:

 • برطرف کننده و محافظت کننده از چشم زخم، محافظت کننده در برابر حوادث و بلایا، ( در صورتی که فرد اتفاق ناخوش آیندی برایش در شرف وقوع باشد و یا بیمار باشد، رنگ فیروزه عوض می شود، فیروزه گاه به خاطر مراقبت از کسی و بر طرف کردن مشکلات آن فرد است که ترک بر می دارد. )
 • ایجاد شادی و خوشی می­کند، افسردگی را از بین می­برد.
 • بی نیازی و دوری از فقر، ایجاد فرزند، استجابت دعا

انواع انگشترهای فیروزه

بر حسب فواید و آثار مثبتی که در رابطه با سنگ فیروزه گفته شد، از عام ترین زیورآلات فیروزه ای که امروزه در دست بسیاری از مردم وجود دارد، می­توان به انگشتر فیروزه اشاره کرد. فواید انگشتر فیروزه کم از خود سنگ فیروزه نیست. انگشتر فیروزه علاوه بر اینکه از فواید سنگ برخوردار است، خود نیز دارای نکات مثبت زیادی است که از جمله از آن، زیبایی و قابلیت استفاده توسط همه اقشار جامعه است. در فروشگاه هایی که عرضه کننده جواهرآلات هستند به وفور می­توان انواع انگشتر فیروزه زنانه و انواع انگشتر فیروزه مردانه را مشاهده کرد. سنگ فیروزه امروزه به اشکال مختلف ( عجمی: بهترین نوع فیروزه است ، شجره، چغاله سفید، چغاله نیم رنگ، فیروزه عربی و ... ) برش داده شده و بر روی انواع رکاب انگشتر به کار می­روند. سنگ هایی که نام برده شد، برخی درونشان رگه هایی از رنگ های سفید یا زرد دارند و برخی نیز کاملا آبی و یا سبز هستند و هیچ رگه رنگی ندارند. انواع رکاب انگشتر در بازار موجود است. شما می­توانید فیروزه خود را بر روی رکابی از جنس طلا یا نقره  نصب کنید و انگشتر فیروزه زنانه طلا و یا انگشتر فیروزه نقره زنانه داشته باشید ، ولی به طور معمول، کاربرد فیروزه بر روی نقره، بیشتر است. ( به خصوص به آقایان توصیه اکید می­شود، که حدالامکان از طلا استفاده نکنند. ) معمولا بانوان از انگشتر های فیروزه ظریف تر استفاده می­کنند به همین دلیل ما انواع انگشتر فیروزه دخترانه یا زنانه داریم. برش های سنگ فیروزه برای بانوان به صورت گرد یا بیضی کوچک و از جنس فیروزه عجمی است، ولی در انگشتر فیروزه مردانه اغلب فیروزه به شکل های بزرگتر، یعنی مردان بیشتر از انگشتر فیروزه بزرگ استفاده می­کنند تا در دستشان مشخص باشد مثلا: فیروزه به صورت گرد یا بیضی بزرگ و یا مربع بزرگ، برش داده می­شود. سنگ فیروزه ای که در انگشتر مردانه از آن استفاده می­شود، اغلب سنگی است که درونش دارای شاخه ها و رگه ها زرد، سبز و یا سفید رنگ است.  

انگشتر فیروزه - دارینا - فروشگاه انگشتر فیروزه فیروزه و انگشتر فیروزه حساس اند!

انگشتر و یا به طور کلی هر جواهری که دارای سنگ فیروزه باشد، بسیار حساس است. به همین منظور، باید در نگهداری از آن بسیار دقت کرد. فیروزه نباید در معرض برخی از مواد قرار بگیرد تا دچار آلودگی های قلیایی و سربی شود. از جمله از این موادی که، انگشتر فیروزه نباید به آنها آغشته شود، عبارتند از:

 • انواع مواد شیمیایی و بهداشتی: به هیچ وجه اجازه ندهید انگشترتان با مواد بهداشتی قوی مانند: وایتکس و ... برخورد داشته باشد.
 • انواع مواد آرایشی و بهداشتی: در هنگام استفاده از مواد آرایش مثل کرم، حتما انگشترتان را از انگشتتان خارج کنید.
 • انواع روغن: هنگام طبخ غذا و یا هنگام مواجه با هر نوع روغن دیگری، مواظب باشد تا آن با انگشترتان برخوردی نداشته باشد.
 • عطر و ادکلن: برخورد مستقیم مایع عطر و ادکلن با فیروزه موجب نزدیک شدن انگشتر به زمان مرگش می­شود.
 • نور مستقیم خورشید: هیچگاه فیروزه تان را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. اشعه های بنفش و فرا بنفش خورشید، فواید فیروزه را از او می­گیرد.

به همین منظور اگر قرار است از مواد شستشویی، آرایشی و یا هر کدام از موادی که ذکر شد استفاده کنید، بهترین کار این است که قبلش انگشترتان را از انگشتتان خارج کنید و بعد از اینکه کارتان تمام شد دوباره آن را به انگشتتان بندازید. اگر زمانی خواستید که برای مدت طولانی از فیروزه تان استفاده نکنید، برای اینکه سالم بماند و خراب نشود ( ترک نخورد )، می­توانید آن را داخل خاک اره بگذارید یا به پنبه بپیچید و بعد روی آن سلفون بکشید. فقط این نکته را مدنظر قرار دهید که حتما هوای داخل سلفون را خارج کنید تا انگشترتان دچار مشکل نشود. در پارت های بعد می­خواهیم برای زمانی که انگشتر فیروزه تان با آلودگی سطحی مواجه شده است و نمی­دانید چگونه این آلودگی را برطرفش کنید، راهکار هایی را ارائه دهیم.  

انگشتر فیروزه - دارینا - فروشگاه انگشتر فیروزه

نحوه تمیز کردن انگشتر فیروزه

اگر فیروزه تان با گرد و خاک آلوده شده و یا هر آلودگی سطحی دیگری که جزء مواد زکر شده نباشد، شما می­توانید با یک دستمال بسیار نرم و نازک اقدام به تمیز کردن آن کنید. در نظر داشته باشد که به هیچ وجه از بخار دهان بر روی سطح  فیروزه استفاده نکنید. اگر زمانی از صابون و یا موادی استفاده کردید که کف می­کردند، حتما بعدش چک کنید که کف، زیر انگشترتان باقی نماند. انواع انگشتر­فیروزه بر حسب رنگ به دو نوع است. یکی فیروزه آبی و یکی انگشتر فیروزه سبز اگر انگشتر فیروزه به زمان مرگش نزدیک شود، رنگ آن به سبز نزدیک تر می­شود.

فیروزه میمیرد! چگونه زنده نگهش داریم؟

فیروزه هنگامی که به یکی از موادی که قبلا ذکر شد آغشته شود، میمیرد! و وقتی که بمیرد تمام خاصیت هایش، اعم از فواید جسمانی و روحانی را از دست می­دهد و به عبارت دیگر، دیگر قابل استفاده نیست و اگر هم بخواهید استفاده کنید هیچ نقشی جز تزئینی بودن، ندارد. اما چگونه از مردن فیروزه مان جلوگیری کنیم؟

 • خاک: خاک عنصری طبیعی است و شما می­توانید برای اینکه از مردن فیروزه تان جلوگیری کنید، آن را برای چند ساعت در خاک قرار دهید و سپس آن را بشورید ( با آب خالی ) و خشکش کنید.
 • واکسن زدن: عمل واکسن زدن به فیروزه و یا همان تزریق نوعی رزین مصنوعی به فیروزه، پروسه ای است که از مردن فیروزه جلوگیری می­کند و رنگ آن را به حالت قبلی برمی­گرداند.

  توصیه می­شود که حتما تزریق این  نوع رزین را در دستور کارتان قرار دهید و پشت گوش نیندازید؛ چرا که هم به فیروزه تان جلا و زیبایی می­بخشد و هم عمر فیروزه تان را بیشتر می­کند. انگشتر فیروزه - دارینا - فروشگاه انگشتر فیروزه

چه مواردی در قیمت فیروزه موثرند؟ قیمت انگشتر فیروزه اصل بر حسب اینکه برای چه جنسیتی ساخته شده ، مثلا: انگشتر فیروزه زنانه یا انگشتر فیروزه دخترانه متفاوت اند. حتی بسته به اینکه این انگشتر از معادن کدام استان استخراج شده نیز، در قیمت تعیین کننده است. مثلا از آنجا انگشتر فیروزه نیشابور اصل جزء پرطرفدارترین هاست، از قیمت بیشتری نیز برخوردار است. مثل انگشتر فیروزه اصل زنانه نکته دیگر در تعیین قیمت یک انگشتر فیروزه، خاصیت آن است. آنطور که گفته اند، خواص انگشتر فیروزه نیشابور نسبت به خاصیت انگشتر فیروزه سایر مکان ها بیشتر است. به همین دلیل قیمت انگشتر فیروزه نیشابور، به مراتب بیشتر خواهد بود. عامل دیگر در تعیین قیمت یک انگشتر فیروزه جنس و رنگ آن است. خواهان خرید انگشتر فیروزه طلا هستید، طبعا باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. همچنین فیروزه آبی نسبت به انگشتر فیروزه سبز از طرفداران بیشتری برخوردار است، پس ارزشمند تر است. انگشتر فیروزه تهران و همچنین بسیاری از شهرهای دیگر از زیبا ترین انگشتر های فیروزه هستند. اگر می­خواهید انگشتر فیروزه ارزان قیمت تهیه کنید یا از فروشگاهی خرید انگشتر فیروزه مردانه ارزان یا زنانه و... داشته باشید، پیشنهاد میکنیم حتما به فروشگاه اینترنتی دارینا سری بزنید و تنوع اقلام و نیز بهترین قیمت هارا در این فروشگاه مشاهده کنید.  

انگشتر فیروزه - دارینا - فروشگاه انگشتر فیروزه

انگشتر، نگین انگشتان دست

انگشتر یکی از زیورآلات رایج در جامعه است که محبوبیت فراوانی میان مردان و زنان دارد. استفاده از انگشتر به مردان وقار و جاهت می بخشد و برای زنان زیبایی و جذابیت به ارمغان می آورد. اقبال فراوان به این زیورآلات و رواج چشمگیر آن در جامعه سبب شده است تا سازندگان و طراحان آن هر روز طرح و قالبی نو و مبتکرانه ارائه نمایند و مدل های زیباتر و چشم نوازتری روانه بازار نمایند. انگشتر تنها نقش تزیینی ندارد؛ بلکه در کنار آن، کاربردهای متعددی دارد. یکی از این کاربردها استفاده از آن به عنوان هدیه ازدواج است. انگشتر پای ثابت مراسم عقد و عروسی است. زوجهای جوان برای ابراز محبت و نیز تاکید بر تعهد و پایبندی خود به زندگی مشترک  حلقه در دست می کنند و عاشقانه و با افتخار آن را تا آخر عمر نگه می دارند. از انگشتر برای مهر زدن و رسمیت بخشیدن به نامه ها و دست نوشته ها نیز استفاده می گردد. این وجه از کاربرد بیشتر میان علما و مراجع تقلید رواج دارد.  

تاریخ پیدایش و رواج انگشتر

آن طور که از شواهد تاریخی برمی آید، انگشتر از مصر باستان و در راستای تکامل مهر سر برآورده است. از آنجا که مهرها نشان قدرت بودند، اشخاصی که مهرهای برجسته و خاتم (مهر) داشتند، افراد قدرتمند و بانفوذ به شمار می آمدند و مورد احترام مردم قرار می گرفتند. حاکمان و پادشاهان نیز با اعطای خاتم مخصوص خود به نمایندگان شان به آنان برای اجرای فرمانهای شان اختیار تام می دادند. کم کم نقش انگشتر از خاتم (مهر) تکامل یافته و به ابزاری زینتی بدل گشت. زنان مصری به این کالای نو اقبال زیادی نشان دادند و از آن برای زیبا جلوه دادن انگشتان خود استفاده نمودند. با این همه، تمامی زنان مصری از یک جنس استفاده نمی کردند؛ زنان ثروتمند همچنین همسران اعیان و اشراف از طلا استفاده می کردند و زنان متعلق به طبقات پایین از فلزهای ارزان قیمت تر از جنس نقره، برنز و یا حتی شیشه و سفال استفاده می کردند. در این میان رومی ها در استفاده همه جانبه از انگشتر و رواج آن گوی سبقت را از دیگران ربودند؛ در روم باستان و در فاصله سالهای 31 تا 449 قبل از میلاد، رومیان تنها از انگشترهای آهنی استفاده می کردند. با این حال، همگان حق استفاده از این وسیله زینتی را نداشتند. برای مثال، به دست کردن انگشتر برای بردگان ممنوع بود. اما از سال 31 قبل از میلاد و با آغاز دوران امپراتوری روم، قوانین سختگیرانه ناظر به انگشتر تغییر کردند. در این دوران همچنین استفاده از انگشتر طلا رواج یافت. همزمان طبق قوانین، استفاده از انگشتر طلا که ابتدا به سفیران کبیر محدود می شد، برای اعضای رسمی مجلس سنا، کنسول ها و افسران ارشد دولت نیز مجاز به شمار آمد. انگشتر فیروزه - دارینا - فروشگاه انگشتر فیروزه

استفاده از انگشتر به عنوان هدیه و نماد ازدواج نیز نخستین بار در میان رومی ها پیدا شد. در خلال مراسم نامزدی، مرد رومی یک حلقه ساده آهنی را به نشانه تعهد و توانایی مالی برای حمایت از عروس به خانواده عروس پیشکش می کرد. بعدها آیین مسیحیت این سنت را به عنوان بخشی از مراسم ازدواج پذیرفت و چنانکه مشاهده می کنید امروزه نیز زوجین مسیحی هنگام ازدواج در کلیساها به یکدیگر حلقه هدیه می دهند. در تاریخ نیز داستان ها و افسانه های متعددی درباره این زیورآلات و نیروی سحرآمیز آن نقل شده است. در حکایتی آمده است که سلیمان نبی خاتمی داشت که هر روز هنگام ظهر او را به جایی در آسمان می برد که می توانست از آنجا اسرار زمین را بشنود. همچنین در حکایتی دیگر نقل شده است که روی خاتم حضرت سلیمان، نگینی بوده است که تصویر اشخاص و مکانها را مانند آیینه به حضرت سلیمان نشان می داد و آن حضرت هنگام قضاوت بین مردم از آن استفاده می کرد. گالن- پزشک معروف یونانی که در قرن دوم می زیست- در نوشته هایش از طلسم های سبز یشمی پادشاهان مصری نام می برد که طرحی از اژدها داشتند؛ اژدهایی که به وسیله اشعه نور احاطه شده بود. گالن بر این اعتقاد بود که طلسم های یادشده داروی موثر و شفابخشی برای درمان سوء هاضمه به شمار می رفتند. او همچنین از انگشتر پادشاهی شفابخشی به نام « عضله» یاد می کند که برای دردهای گرفتگی و ناراحتی های عضلانی موثر شناخته می شدند.

انگشتر فیروزه - دارینا - فروشگاه انگشتر فیروزه

انگشتر در اسلام

انگشتر تنها نقش زینتی نداشته و نیز کاربردش به هدیه ازدواج محدود نمی باشد. بلکه علاوه بر این موارد، نشانه ایمان و تقید به شریعت نیز به شمار می آید. این امر در دین اسلام جلوه بارزی دارد. چنانکه از سیره پیامبر اکرم و ائمه اطهار نقل شده است، این بزرگواران همواره خاتم به دست می کردند که اغلب اوقات نگینی از عقیق داشت. همچنین ایشان پیروان خود را به استفاده از خاتم در دست راست خود توصیه نموده اند. حتی در یکی از روایتها این امر یکی از نشانه های فرد مومن به شمار آمده است. پیامبر اکرم در اواخر قرن ششم هجری نامه هایی را به سران و پادشاهان امپراتورهای عصر خود نگاشت و آنان را به دین اسلام دعوت کرد. نقل است آن حضرت برای رسمیت بخشیدن به نامه های خود، دستور داد خاتمی برای او بسازند تا به وسیله آن بر نامه ها مهر زند. گویند این خاتم که گویا اولین خاتم پیامبر اکرم بوده است، همواره تا آخر عمر ایشان همراه وی بوده است. ائمه اطهار نیز به استفاده از خاتم تقید داشتند و یک یا چند خاتم داشتند. استفاده از خاتم میان حکام و سلاطین مسلمان نیز رایج بوده است. آنان اغلب از انگشتر برای مهر زدن به نامه های خود استفاده می کردند. اما در این میان برخی از آنان از انگشتر برای فخرفروشی و به نمایش گذاشتن جاه و جبروت خود بهره می بردند. علما و مراجع تقلید نیز از انگشتر برای مهر کردن رساله و فتوای خود استفاده می کردند و از این طریق به رساله ها و فتاوای خود رسمیت می بخشیدند. این نوع استفاده هنوز نیز میان علما و مراجع تقلید مرسوم است.  

روش شناخت انگشتر عقیق اصل

بهترین روش, خرید از فروشگاه مطمئن است یا اینکه کسی را با خود ببرید که شناخت خوبی از سنگ های زینتی دارد. عقیق اصل رگه های سوزنی,ابری و پر مانند دارد, ممکن است رگه ها دارای رنگی متفاوت از سنگ نیز باشد.رگه های موجود در عقیق مصنوعی و ساختگی بوده و مثل رگه های موجود در سنگ های معدنی طبیعی دلنشین نیست. انگشتر فیروزه - دارینا - فروشگاه انگشتر فیروزه

یک راه شناخت دیگر وزن است.سنگ عقیق اصل نسبت به نوع تقلبی ان وزن بیشتری دارد.درجه سختی سنگ عقیق خیلی کمتر از الماس نیست و فقط سه درجه کمتر از الماس میباشد بنابراین باید مقاومت بالایی داشته باشد و بایک ضربه کوچک نشکند و ترک بر ندارد. راه دیگر تضاد ذاتی عقیق اصل با فصل است بدین معنی که در زمستان گرم است و در تابستان سرد.در صورتی که نوع صنعتی ان متناسب با تغییر دما تغییر میکند. پردرخواست ترین نوع عقیق ,قرمز رنگ ان است که درنتیجه بین آن کمتر میتوان سنگ اصل پیدا کرد.بعضی از کارگاه ها سنگ عقیق را حرارت میدهند و سپس رنگ بعضی از فلز ها نظیر زنگ آهن را به آن تزریق میکنند. به هر حال شناخت این نوع عقیق کار هر کسی نیست و خیلی تخصص میخواهد. ما در انگشتر دارینا این مهم را برای شما مهیا کرده و صمیمانه اماده ارائه بهترین سنگ ها و با کیفیت ترین نوع آنها به شما دوستداران این هنر می باشیم.  

 

تنوع سنگ عقیق {رنگ بندی های سنگ عقیق}

سنگ عقیق رنگ های گوناگونی دارد.

همه ما بیشتر با رنگ های قهوه ای مایل به قرمز یا نهایتا سنگ مشکی از عقیق اشنایی داریم.

 

عقیق (متنوع ترین سنگ زینتی در رنگ)

رنگ های عقیق عبارتند از : عقیق آبی , قهوا ای , توده ایی , سلیمانی , سبز , سرخ

عقیق ( زرد ) از رایج ترین سنگ عقیق بین ما ایرانی هاست.

 

الگوهای دیگر (سنگ عقیق)

عقیق دندریتیک ( dendiritic Agate ) : به مانند چشم است و حلقه هایی متحد المرکز دارد.

عقیق آتشین ( Fire Agate ) :

عقیق نواری ( Banded Agate ) : دارا لایه هایی رنگارنگ است.

 

عقیق تراشی:

شامل کنه کاری و یا پیکر تراشی روی سنگ عقیق با ابزار است. در ایران عقیق تراشی به زمان سومریان باز میگردد. این سنگ زینتی را پس از برش بوسیله چرخ تراش داده و سپس جلا میدهند. استان خراسان , شهر مشهد مرکز هنر عقیق تراشی ایران است.

فروشگاه دارینا، معدن انگشترهای زیبا

انگشتر فیروزه - دارینا - فروشگاه انگشتر فیروزه

واژه انگشترهای نگین دار رواج فراوانی دارند و از سوی طیف وسیعی از آقایان مورد استفاده قرار می گیرند. این مسئله در ایران جلوه بارزی دارد. بسیاری از مردان ایرانی بنا به دلایل و انگیزه های مذهبی از این مدل استفاده می کنند. نگین ها اغلب از عقیق، یاقوت و فیروزه اند. علت دیگر رواج خاتم های نگین دار در ایران، وجود معادن غنی سنگهای گران قیمت و زیبا از قبیل عقیق، یاقوت و فیروزه در اقصی نقاط ایران است. برخی از این سنگها- مانند فیروزه نیشابور- شهرت جهانی دارند. هنر دست استادکاران ایرانی نیز بر شهرت نگین های عقیق و یاقوت و فیروزه افزوده است. جالب اینجاست که استفاده از خاتم های نگین دار تنها منحصر به مردان نیست، بلکه خانمها نیز از آنها- به ویژه آنهایی که نگین فیروزه دارند- استفاده می کنند. خاتم های نگین دار علاوه بر زیبایی و برخورداری از طرحهای متنوع، در مقایسه با انگشترهای طلا ارزان ترند و این امر اقبال به این نوع را افزایش داده است. فروشگاه اینترنتی دارینا با در اختیار داشتن انواع مختلف و متنوع انگشتر- کلاسیک، اسپرت، انگشتر مردانه ، انگشتر زنانه ، طلا و نگین دار- مکانی مناسب برای انتخاب و تهیه انگشتر دلخواه شماست. طرحها وشکلهای متنوع انگشترها در کنار تنوع قیمت آنها در این فروشگاه دست شما را برای انتخاب انگشتر مناسب باز می گذارد. برای زینت بخشیدن به انگشتان خود هم اکنون به سایت فروشگاه دارینا مراجعه کنید.   نمونه سوالهای عمومی که در خصوص انگشتر پرسیده می شود:  

1. طراحی انگشتر سولیتر به چه صورت می باشد؟

مجموعه برند دارینا با الهام گرفتن از طبیعت مانند گلبرگهای کشیده گل هایی مانند زنبق .سنبل .لاله .نمونه هایی از انگشتر سولیتر را طراحی نموده که بل نام انگشترهای سولیتر دارینا روانه بازار شده است . و شما نیز می توانید از طریق وب سایت دارینا .نسبت به سفارش انگشتر دارینا اقدام نمایید.

2. برای هریک از انگشتان خود چه مدل انگشتری را انتخاب کنیم؟

هر یک از انگشتان شما ارتباط مستقیمی با اعضای مختلف بدن دارد .مجموعه برند دارینا .با استفتاده از طب سنتی و الهام گرفتن از طبیعت .انگشترهای دارینا همراه با سنگ طبیعی به شما معرفی می نمایید. انگشت اشاره: ارتباط مستقیم با دستگاه تنفس و معده دارد. پیشنهاد برند دارینا، انگشتر مروارید دارینا می باشد. انگشت دوم: با روده .معده و کبد در ارتباط هست. برند دارینا انگشتر زمرد دارینا و یا انگشتر لاجورد دارینا را پیشنهاد می دهد. انگشتر سوم : با گردش خون در ارتباط هست. انگشتر چشم گربه ای دارینا پیشنهاد می شود. انگشت چهارم: با زانوها در ارتباط هست. انگشتر سفایر آبی دارینا یا انگشتر لاجورد دارینا پیشنهاد می شود.

3. چگونه اندازه سایز انگشت خود را برای خرید انگشتر بگیرم؟

شما می توانید با وب سایت دارینا مراجعه نموده و با انتخاب راهنمای تعیین سایز انگشتر که روشی خلاقانه ای و ساده توسط برند دارینا ارائه شده است. سایز انگشتر مورد علاقه خود را پیدا نموده و از مجموعه نفیس انگشتر دارینا خریدی مطمئن داشته باشید.

محصولات انگشتر فیروزه

نظرات کاربران - 1 نظر

کاظمی | 1398/06/09 15:04

سلام
مطلب بسیار مفیدی بود .
انگشترهای بسیار زیبایی داخل سایت دارید .
چطوری می تونم خرید کنم ؟

مدیر سایت | 1398/06/09 15:07

سلام و روز بخیر .
از اینکه  از سایت ما دیدن کردید بسیار خرسندیم 
 برای  راهنمای  خرید از وب سایت دارینا  اینجا  را  کلیک کنید .
موفق  وپیروز باشیذ .

کالاهایی که دیده اید